Sobota , 21 Kwietnia 2018 - 21:05 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:857
Miesiąc:19405
Ten rok:101067
Ogólnie:5244963

Od dnia 01.05.2002
 Piękna, inna muzyka - koncert Indian Air w MDK
13 Marca 2018 - 1962 Odsłon

Kultura Andrychów 12 marca 2018 r. w Miejskim Domu Kultury zabrzmiały niecodzienne dźwięki. Wszystko to za sprawą trio INDIAN AIR i kolejnego z koncertów, które zrealizowano we współpracy CKiW w Andrychowie oraz Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. W Polsce zespół wystąpi tylko z 5 koncertami. Oprócz Andrychowa zagra również w Warszawie, Sopocie, Elblągu i Kwidzynie.

Czytaj więcej... (4333 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Trio INDIAN AIR z Austrii wystąpi w MDK
05 Marca 2018 - 2362 Odsłon

Kultura Andrychów INDIAN AIR wystąpi w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w poniedziałek 12 marca o godz. 19.00. Będzie to kolejny koncert młodych muzyków z Austrii organizowany dzięki współpracy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Bezpłatne zaproszenia można otrzymać w Miejskim Domu Kultury, tel. 33 8753105.

Czytaj więcej... (909 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Koncert kolęd i pastorałek w Parafii Św. Macieja
01 Lutego 2018 - 4123 Odsłon

Kultura Andrychów Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów - Laureat 23 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2017 zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek!

Strona gotowa do druku

 Noworoczny koncert kolęd i pastorałek "W inwałdzkiej ciszy"
07 Stycznia 2018 - 4134 Odsłon

Kultura Andrychów Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie to słowa, myśli i czyny. Każdy z nas wie, jak kruche jest nasze życie... Nasza historia to zbiór chwil, do których wracamy pamięcią, ulotnych, przemijających, odmierzających nasz czas na ziemi. Większość z nich to niewidoczne sekundy, część to minuty pamiętane wyraźniej. Są też takie, którym przypisujemy dokładniejszą rysę godzin, chwile znaczące, wbijające się w pamięć i podświadomość. To nasz niepowtarzalny cyferblat, dla każdego inny. Nie inaczej jest z zegarem odmierzającym historię społeczności, regionu, narodu. Wczoraj - w maleńkim, lecz coraz bardziej rozpoznawalnym na mapie turystycznej południa Polski Inwałdzie odbyło się wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci uczestników, dziejach parafii i historii inwałdzkiej społeczności. W 2018 r. Inwałd obchodzi 700-lecie istnienia. 6 stycznia o godz. 19.00 w Kościele pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie odbył się Noworoczny koncert kolęd i pastorałek "W inwałdzkiej ciszy" Na koncert przybyli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski, Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, Zbigniew Rzadek - sołtys Inwałdu oraz mieszkańcy wioski a także liczne grono sponsorów i darczyńców. Muzyczną ucztę zapewnił zespół symfoniczny oraz znani polscy soliści wielkiego formatu, tacy jak: Małgorzata Ostrowska, Hanna Banaszak, Kasia Kowalska, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kiljański i Daniel Moszczyński oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów. Kolejny raz pracownicy i dyrekcja Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie udowodnili, że są w stanie organizować imprezy kulturalne z najwyższej półki! Andrychow.pl kolejny raz sprawował patronat medialny nad wydarzeniem, które na długo zapadnie mieszkańcom naszej gminy w pamięci!

Czytaj więcej... (13859 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 700-lecie wsi Inwałd - Noworoczny koncert kolęd i pastorałek "W inwałdzkiej ciszy"
03 Stycznia 2018 - 4047 Odsłon

Kultura Andrychów Jubileuszowy rok 2018 z okazji 700-lecia wsi Inwałd uroczyście zainauguruje Noworoczny koncert kolęd i pastorałek "W inwałdzkiej ciszy". Koncert odbędzie się 6 stycznia, o godz. 19.00 w Kościele pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie. Wszystkich tych, którzy planują wybrać się na koncert "W inwałdzkiej ciszy - noworoczny koncert kolęd i pastorałek" organizator informuje, że na terenie placu kościelnego stanie telebim, na którym będzie prowadzona bezpośrednia relacja z koncertu. Muzyczną ucztę dla mieszkańców oraz gości zapewnią zespół symfoniczny, znani polscy soliści wielkiego formatu, tacy jak: Małgorzata Ostrowska, Hanna Banaszak, Kasia Kowalska, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kiliański i Daniel Moszczyński oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej: www.700latinwald.andrychow.eu

Czytaj więcej... (820 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niezwykły koncert kolęd "Andrychowa" w Kościele Św. Stanisława
31 Grudnia 2017 - 4063 Odsłon

Kultura Andrychów Twórczość Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów redakcja Andrychow.pl obserwuje od 15 lat! W tym czasie zespół rozwinął się, osiągając poziom, który na początku jego działalności był zapewne wyłącznie w sferze marzeń jego założycielki - Zofii Wanat. Wyczuwalnym miernikiem tego poziomu są... ciarki na plecach wśród słuchaczy, które coraz częściej towarzyszą im podczas słuchania ich muzyki. Wysoki poziom artystyczny kapeli (składającej się z kilkunastu muzyków) oraz pełne wyrazu aranżacje piosenek ludowych i przyśpiewek z pewnością podobają się słuchaczom, o czym świadczą każdorazowo owacje podsumowujące ich występy. Kwintesencją ich twórczości są jednak... kolędy! To właśnie one towarzyszyły wielu rodzinom na Andrychowskiej Ziemi podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj w kościele Św. Stanisława na Osiedlu LZPiT "Andrychów" wystąpił po wieczornej Mszy Św. gromadząc setki słuchaczy! Akustyka kościoła wzmocniła przekaz! Śpiewana z serca muzyka, wzmocniona siłą tradycji, naszej pamięci i wspomnień, uzupełniona śpiewem wiernych, przybyłych na Mszę Św. niejeden raz wywoływała ciarki na plecach! Była w tej muzyce jakaś niezwykła siła! Słowa nieznanych często kolęd, ich treść i połączenie mocnego głosu solistów z delikatnym śpiewem solistek zabrzmiały rewelacyjnie! Kwintesencją występu był przepiękny głos Ani Badowskiej, która razem z zespołem zaśpiewała solo jedną z kolęd! Trzeba przyznać, że akustyka kościoła wzmocniła jeszcze ten przekaz, sprawiając że wykonanie kolędy było prześliczne! Spojrzeliśmy na ludzi siedzących w ławkach kiwających głowami z wyrazem uznania - tuż po tym jak ucichły dźwięki kolędy. Kościół przez chwilę zamarł w bezruchu... W trakcie koncertu swój debiut miała również najmłodsza grupa śpiewacza. Dzieci po raz pierwszy zaśpiewały w towarzystwie kapeli zespołu. Również wielkie brawa! To naprawdę kawał świetnej, pożytecznej i dobrej pracy opiekunów, rodziców, pedagogów i oczywiście - młodych artystów! Do tej pory grupa dziecięca śpiewała wyłącznie z akordeonem. Zespół "Andrychów" zaśpiewał podczas koncertu niemal wszystkie kolędy dostępne na najnowszej płycie (można ją kupić w Rynku Sztuki na ulicy Rynek) - zbierając słowa uznania i wielkie owacje na stojąco! Czegóż chcieć więcej! Piękna muzyka, przepiękne stroje, pełen mocy i wewnętrznego piękna przekaz, konsekwentne dążenie do celu - przyniosły po latach niezwykłe efekty! Niech ten fotoreportaż będzie wyrazem uznania i podsumowaniem braw za wczorajszy występ! W rozwinięciu - mała niespodzianka - fotoreportaż ze szczególnego wydarzenia dla Zespołu!

Czytaj więcej... (9799 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niedzielny koncert w Miejskim Domu Kultury
21 Listopada 2017 - 3304 Odsłon

Kultura Andrychów 26 listopada (niedziela) MIEJSKI DOM KULTURY, SZEWSKA 7
godz. 18.00 BESIDES - support
godz. 19.00 Koncert KASIA KOWALSKA "The Best Of" akustycznie
godz. 21.00 Koncert LADY PANK akustycznieSzczegóły koncertu / ceny biletów - www.kultura.andrychow.eu/fabryka

Strona gotowa do druku

 Zabawa sylwestrowa w starym dobrym stylu!
15 Listopada 2017 - 3286 Odsłon

Kultura Andrychów Miejski Dom Kultury w Andrychowie zaprasza na zabawę sylwestrową w starym dobrym stylu! 31. grudnia w niedzielę o godz. 20:00 zapowiada się niezła zabawa! Organizator zapewnia 3 dania gorące, deser, zimną płytę oraz napoje. Uczestnicy rozpoczną zabawę już o 20:00 z zespołem "Black Jack". Cena: 180 zł od osoby. Zapisy już trwają, a miejsc jest coraz mniej! Szczegółowe informacje i rezerwacje: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918 oraz na www.kultura.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 (Nie do końca poważne) Rozmowy bez makijażu: Katarzyna Pakosińska vs. Rafał Bryndal
19 Października 2017 - 3220 Odsłon

Kultura Andrychów 10. listopada (piątek) o godz. 18.00 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Pałacu Bobrowskich na (Nie do końca poważne) Rozmowy bez makijażu: Katarzyna Pakosińska vs. Rafał Bryndal. Katarzyna Pakosińska to popularna artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Autorka książek o Gruzji oraz serii opowiadań o przygodach Maliny, w 2016 roku nagrodzona przez ZAiKS za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci.

Czytaj więcej... (1444 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 20-lecie Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW - w sobotę Koncert Jubileuszowy
17 Października 2017 - 3159 Odsłon

Kultura Andrychów Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia działalności zespołu odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w sobotę 21 października o godz. 17.00. Wystąpią: grupa dziecięca i grupa dorosłych oraz kapela LZPiT ANDRYCHÓW. Zespół zaprezentuje program zatytułowany "Albośmy to jacy tacy", będący wiązanką tańców krakowskich i pogranicza śląsko-krakowskiego z dodatkiem tańców narodowych.

Czytaj więcej... (1407 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Nowość w MDK! Warsztaty dla dzieci ROBO-twórcy!
09 Października 2017 - 3282 Odsłon

Kultura Andrychów Jak co roku swoją ofertę zajęć stałych prezentuje Miejski Dom Kultury w Andrychowie. Propozycje na sezon 2017/2018 zostały wzbogacone o kilka nowości. Jedną z nich są warsztaty dla dzieci ROBO - twórcy, czyli zajęcia z konstruowania własnych robotów, przy wykorzystaniu specjalnych zestawów edukacyjnych LEGO: Mindstorms oraz WeDo. Robotyka w andrychowskim MDK to pobudzenie kreatywności dziecka, doskonalenie logicznego myślenia, twórcze rozwiązywanie problemów oraz kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz świetna i angażująca zabawa!

Czytaj więcej... (2999 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Lemoniada, roboty, megabańki, pokazy tańca oraz Zumby!
24 Września 2017 - 3353 Odsłon

Kultura Andrychów W niedzielne popołudnie - 24. września 2017 r. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przedstawiło ofertę zajęć realizujących zasadę aktywnego wypoczynku oraz instruktorów artystycznych CKiW. Przybyli na spotkanie w Pałacu Bobrowskich mogli obejrzeć pokaz umiejętności tanecznych Klubu Tańca Sportowego ELAN prowadzonego przez mistrza Republiki Czeskiej w tańcach standardowych - Marka Hilę oraz pokaz ZUMBY prowadzony przez Rafała Harata. Nie zabrakło też indywidualnych popisów recytatorskich najmłodszych wychowanków andrychowskiej Kultury! Dzieci bez wątpienia ucieszył pokaz i możliwość samodzielnego zrobienia mega wielkich baniek mydlanych! Można było również spróbować orzeźwiającej lemoniady i zjeść pyszne domowe ciasto. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z programowalnymi robotami z klocków LEGO - nowość w ofercie CKiW.

Czytaj więcej... (3410 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Warto obejrzeć realistyczne malarstwo Zbigniewa "Corteza" Zająca!
08 Września 2017 - 4883 Odsłon

Kultura Andrychów Trzeba przyznać, że andrychowska Kultura "ma nosa" do nieprzeciętnych artystów! Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury na wystawę malarstwa Zbigniewa "Corteza" Zająca. Dołączamy się do zaproszenia! Warto! W dniu dzisiejszym mieliśmy niewątpliwą przyjemność obejrzeć prace tego niezwykłego malarza. Dbałość o szczegóły, niezwykły klimat, świetny warsztat, niemal fotograficzne, pełne emocji prace! Malarstwo realistyczne obok którego nie można przejść obojętnie! Korzystając z okazji zamienilismy parę słów z artystą. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w czasach gdy był małym chłopcem. Niestety, a może właśnie dobrze, że próba dostania się do liceum plastycznego nie powiodła się. Poszedł swoją własną drogą, ucząc się malarstwa od najlepszych - obserwując niedoścignione wzorce. dzieła najsłynniejszych malarzy, próbując naśladować ich styl. Mijające lata przynosiły nowe doświadczenia i wyzwania. Efekt jest znakomity! Na wernisażu oprócz zaproszonych gości obecni byli niemal wszyscy członkowie Grupy Twórców My.

Czytaj więcej... (6328 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 3 września - drugi dzień kulminacji obchodów 250-lecia Andrychowa
06 Września 2017 - 4586 Odsłon

Kultura Andrychów W niedzielę, 3 września 2017 r. na Stadionie AKS Beskid nie było już tak tłoczno, jak podczas sobotnich koncertów. Koncert pod nazwą Scena Andrychowska zgromadził nasze lokalne zespoły artystyczne i ich gości. Na scenie wystąpiły: Andrychowska Kapela Wujka Jaśka, Rewia Dziecięco-Młodzieżowa Dino, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL. Razem z nimi wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły i kapele - Lwowska kapela Ta Joj z Przemyśla, Zespół Regionalny Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Bestwina z Bestwiny oraz Orkiestra Dęta OSP Chocznia. Gwiazdami wieczoru były zespoły CZARNO-CZARNI oraz BIG CYC. Koncerty prowadził - dwojąc się i trojąc - Krzysztof Skiba. Podczas występów na stadionie pojawił się nieproszony gość... deszcz... Tak to już bywa z wielkimi imprezami plenerowymi. Niestety, pogoda miała, ma i będzie miała nadal ogromny wpływ na frekwencję. Jedno jest pewne - artyści znakomicie spisali się na scenie, dając z siebie wszystko dla tych, którzy mimo niezbyt korzystnych warunków pogodowych przyszli obejrzeć ich występy!

Czytaj więcej... (26055 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 1000 lat Andrychowie! Urodziny miasta utkanego z atrakcji!
03 Września 2017 - 4923 Odsłon

Kultura Andrychów Kiedy w hali pofabrycznej Andorii umilkły dźwięki "Nieszporów Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza byliśmy pewni tego, że właśnie to wydarzenie zapisze się w historii andrychowskiej Kultury jako najpiękniejsze, zorganizowane z wizją, rozmachem i klasą przedsięwzięcie kulturalne. No cóż! Wczorajszy (2 września 2017) Koncert Galowy, najważniejszy punkt programu obchodów 250-lecia lokacji Andrychowa udowodnił, że byliśmy w błędzie! Przepiękne, przemyślane, bogate w treść, pomysłową scenografię, emocje, pozytywny wydźwięk, słowa, muzykę i światło widowisko zachwyciło nas i przybyłych gości! Okazja do świętowania była przecież szczególna i niepowtarzalna. Wydarzenie tego rodzaju można porównać do rodzinnej kumulacji imprez, kiedy to obchodzi się równocześnie setne urodziny seniora rodu i roczek jego praprawnuka! Nie mogły i nie były to więc kolejne, zwyczajne "imieniny" miasta. Organizator przedsięwzięcia - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie kolejny raz zaskoczył mieszkańców i podszedł do przygotowań uroczystości nieprzeciętnej, mającej być ukoronowaniem dwóch i pół wieku historii tej ziemi!

Czytaj więcej... (21468 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Występ tenorów na tarasie Pałacu Bobrowskich - ultrararytas muzyczny pod chmurką!
31 Sierpnia 2017 - 3677 Odsłon

Kultura Andrychów Spieszymy z ostatnią relacją wykonaną w czasie Kameralnych Koncertów Jubileuszowych, bo już wkrótce superfinał imprez muzycznych, odbywających się z okazji 250-lecia Andrychowa! Tym razem na tarasie Pałacu Bobrowskich wystąpił Kwartet Tenorów BEL'CANTO oraz zespół Misiniec&Szewczyk. Trzeba przyznać, że ten właśnie występ można śmiało zaliczyć do najlepszych w dotychczasowej historii koncertów muzyki klasycznej w naszym mieście. Dlaczego? O ile nas pamięć nie myli - tego rodzaju imprezy odbywały się w zdecydowanej większości w zamkniętej przestrzeni - Miejskim Domu Kultury lub Pałacu Bobrowskich. Tym razem - piękny śpiew hitów sal operowych zabrzmiał w przestrzeni otwartej! niczym nie ograniczonej! To właśnie sprawiło, że publiczność licznie zgromadzona na koncercie mogła dosłownie delektować się każdym kolejnym utworem prezentowanym solo bądź razem, przez czwórkę utalentowanych artystów!

Czytaj więcej... (8883 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 KIERUNEK ANDRYCHÓW - 250-lecie ANDRYCHOWA
31 Sierpnia 2017 - 3321 Odsłon

Kultura Andrychów Rok 2017 to rok szczególny dla Andrychowa. Nasze miasto świętuje jubileusz 250-lecia lokacji, który pragniemy wyjątkowo uczcić! Najważniejszym punktem programu obchodów 250-lecia lokacji Andrychowa będzie KONCERT GALOWY 2 września. W koncercie zawarty zostanie przegląd polskiej muzyki rozrywkowej na przełomie 250 lat z udziałem gwiazd. Wystąpią: Stanisława Celińska, Kasia Kowalska, Monika Kuszyńska, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Stanisław Soyka, Stachursky oraz Rahim. Ponadto wystąpią Lwowska Orkiestra Symfoniczna oraz Chór Filharmonii Lwowskiej GLORIA pod batutą Volodymira Syvohipa.Czytaj więcej... (1584 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Trochę wspomnień z koncertu - czyli o Włodku, Alicji i szczęśliwej kotce!
23 Sierpnia 2017 - 3105 Odsłon

Kultura Andrychów To był jeden z tych cudownie niespodziewanych prezentów od losu. Na zakończenie deszczowego, niemrawego popołudnia trafiła nam się prawdziwa gratka! Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza! Dzisiejsze czasy bez wątpienia można nazwać pasmem nieustannych hitów i kilkudniowej sławy. Codziennie do naszych uszu docierają setki dźwięków i tysiące słów. Jak z tej powodzi wyłapać coś wartościowego? Pewnie też tak macie, że podczas przeglądania portali społecznościowych przed Wasze oczy i do waszych uszu docierają niezwykłe, prawdziwe hity! Problem w tym, że nie ma czasu dłużej się nad nimi zatrzymać, przeżyć je, ucieszyć się nimi, bo w tym samym czasie kolejni artyści, tekściarze, kompozytorzy, graficy, malarze itp. dodają swoje, nie mniej ciekawe i godne uwagi dzieła. Do tego dochodzi prawdziwe tsunami programów, które promują zdolnych twórców i artystów. To również sprawia, że w sieci pojawiają się skróty kolejnych prawdziwych gwiazd sceny, które są nimi... do czasu kolejnej edycji, kolejnego show. Tymczasem, artystka, która w sobotnie popołudnie odwiedziła Andrychów ostatnią swoją płytę nagrała niedawno, ale poprzednią - 19 lat temu! Zobaczcie jak było na koncercie i dowiedzcie się więcej o tym jak jest Alicja Majewska!

Czytaj więcej... (11197 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Przepiękny koncert Hanny Banaszak
16 Sierpnia 2017 - 2620 Odsłon

Kultura Andrychów Muzyka pięknie podana, naturalna, wyważona, nienachalna, komentująca rzeczywistość z dystansu, przez pryzmat czasu i przemyśleń. Pośrodku nocy w centralnym punkcie miasta rozległ się głos jakże inny od tych, które na co dzień dobiegają do naszych uszu. Rozpoznawalny, taki, któremu się wierzy. Jego zakres tonalny rozbujany do granic ludzkich możliwości. Krążące nad sceną balony niczym gwiazdy zawieszone w przestrzeni słuchały go razem z andrychowską publicznością. W sobotnie popołudnie piękny głos Hanny Banaszak wypełnił Park Miejski w Andrychowie. Wszystko to za sprawą Kameralnych Koncertów Jubileuszowych pod hasłem Krosna Kultury - cyklu 4 koncertów w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów i licznie odwiedzających nas turystów. Zanim głos artystki zabrzmiał na scenie mieliśmy niewątpliwą przyjemność wysłuchać duetu Duo Linea.

Czytaj więcej... (7420 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychów rozpoczął świętowanie 250-lecia od niezwykłego koncertu!
06 Sierpnia 2017 - 3092 Odsłon

Kultura Andrychów 5 sierpnia 2017 r. w sobotni wieczór, po bardzo upalnym jak na nasz klimat tygodniu, mieszkańcy Andrychowa rozpoczęli cykl szeregu imprez kulturalnych oraz wydarzeń towarzyszących związanych z obchodami 250. "urodzin" Andrychowa zorganizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Świętowanie rozpoczęło się niezwykłym koncertem-recitalem Grzegorza Turnaua "Wieczór Sowich Piosenek". Kameralne Koncerty Jubileuszowe pod hasłem Krosna Kultury, to cykl koncertów w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów, ale również do licznie odwiedzających naszą gminę turystów. Koncerty odbywać się będą w Parku Miejskim w sierpniu 2017 r. Zanim jeden z niekwestionowanych, współczesnych bardów - poeta i kompozytor Grzegorz Turnau dał popis swoich umiejętności na scenie zaprezentowali się muzycy z zespołu Hot D'jazz Trio.

Czytaj więcej... (7507 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kameralne Koncerty Jubileuszowe! Pierwszy już w tą sobotę!
02 Sierpnia 2017 - 2817 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie rozpoczyna rozbudowany cykl imprez związanych z obchodami 250-lecia Andrychowa! Na początek - KAMERALNE KONCERTY JUBILEUSZOWE pod hasłem KROSNA KULTURY. To cykl koncertów w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów, ale i do licznie odwiedzających nas turystów. Koncerty odbywać się będą w andrychowskim Parku Miejskim w sierpniu 2017 r. Na pierwszy z nich zapraszamy już w ten weekend - 5 sierpnia (sobota) na RECITAL GRZEGORZA TURNAUA - WIECZÓR SOWICH PIOSENEK!

Czytaj więcej... (5710 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Letnie Kino Plenerowe - w piątek! Gratis!
21 Czerwca 2017 - 3612 Odsłon

Kultura Andrychów 23. czerwca (najbliższy piątek) Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na taras Pałacu Bobrowskich na Letnie Kino Plenerowe! Start godz. 22.00. Tym razem w kinie pod chmurką obejrzymy przebojową komedię "Za jakie grzechy, dobry Boże?", która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata. Nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem... Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? Zobaczcie!

Strona gotowa do druku

 Zaadoptuj książkę - 3 edycja
15 Czerwca 2017 - 3418 Odsłon

Kultura Andrychów W piękną, słoneczną niedzielę Park Miejski na parę godzin stał się miejscem bezgotówkowej wymiany książek - trzeciej edycji akcji "Zaadoptuj książkę" zorganizowanej przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Oprócz zaaranżowania miejsca zadbano również o smaczne co nieco i miejsce, do "sprawdzenia" w spokoju nowych lektur. Na uczestników czekały owoce, własnoręcznie przygotowane ciasto oraz soki. Impreza skierowana była do miłośników książek i ludzi z wyobraźnią. Piękne, niedzielne popołudnie sprzyjało organizatorom - instruktorkom i instruktorom Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Pomysłodawczyni imprezy - Weronika Jodłowska zaproponowała przed laty, by zamiast trzymać na półce lektury, do których już raczej nie wrócimy - pozwolić innym poznać ich treść i dać sobie szansę na bezgotówkowe odkrycie innych ciekawych treści. Zobaczcie jak było! Impreza odbyła się na świeżym powietrzu w zaciszu tarasu Pałacu Bobrowskich. Przeglądając książki można było znaleźć nie tylko ciekawą lekturę, ale i... ciekawą zakładkę - tajemniczy, nadpalony liścik, z czasów, kiedy młodzieży nie śniła się nawet era komputerów, smartfonów i portali społecznościowych. Skąd to wiemy? Inaczej pewnie nikt by go nie napisał... Co w nim było? Nie wiemy. Niech to pozostanie tajemnicą nowego właściciela, do którego trafił wraz z książką.

Czytaj więcej... (2938 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W Zagórniku pojawił się "Wieloryb"!
03 Czerwca 2017 - 3953 Odsłon

Kultura Andrychów Wczoraj w zagórnickim Domu Kultury miała miejsce premiera spektaklu "Wieloryb" na podstawie sztuki Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów Grupy Teatralnej "Sami Swoi" z WDK w Zagórniku. Reżyserowała Katarzyna Mikurda. "Sami Swoi" powstali w październiku 2016 roku. Widać, że rozpiera ich sceniczna energia! Mają nie tylko ogromny zapał do działania, ale też cieszy ich odkrywanie świata poprzez pracę na scenie i jak widać - świetnie się przy tym bawią. "Wieloryb" Brzechwy to pierwszy tekst z którym przyszło się zmierzyć najmłodszemu stażem teatrowi amatorskiemu w Gminie Andrychów. Wcześniejsze etiudy dały im możliwość poznania samych siebie i swoich możliwości. Słowa mistrza Brzechwy stały się dla nich wyzwaniem, ale też ukrytą lekcją o świecie. Tekst pełen jest życiowych mądrości i praktycznych rad potrzebnych na co dzień. Spektakl mimo upływu czasu nie stracił na aktualności. We współczesnym świecie nadal w dużej mierze "plotka" kreuje rzeczywistość, a powtarzana jak mantra reguła - "Bez względu na wiek, bez względu na płeć - taką zasadę należy mieć! - przypomina, że warto mieć zasady, od wieków uznawane przez społeczeństwo. Korzystając z zaproszenia zrobiliśmy dla Was fotoreportaż z próby generalnej i spektaklu!

Czytaj więcej... (6369 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Idealna Bajkolandia rozpoczęła cykl imprez z okazji 250-lecia Andrychowa!
31 Maja 2017 - 4009 Odsłon

Kultura Andrychów 28. maja 2017 r. Ten dzień nie był jak szóstka w totolotku :) Jedyną niewiadomą była pogoda, a ta - dopisała po prostu idealnie! Resztę, skrupulatnie, chwilka po chwilce zaplanowało i koordynowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Kolejna - siódma już Bajkolandia za nami! Jedna z największych tego rodzaju imprez plenerowych dla dzieci na południu Polski rozpoczęła cykl przedsięwzięć i wydarzeń artystycznych związanych z obchodami 250-lecia otrzymania przez Andrychów praw miejskich. Na godzinę przed rozpoczęciem Bajkolandii po wielu latach przerwy otwarto jedną z najmilej wspominanych "dawnych" atrakcji miasta! Na stawie w Parku Miejskim znowu można popływać łódką lub rowerkiem wodnym! Dodatkową frajdą był fakt, że w czasie Bajkolandii przejażdżki były gratis! O obiekt i wyposażenie dba Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Wróćmy jednak do Bajkolandii! Tegoroczna - siódma! była wyjątkowa pod wieloma względami. W wydarzenie włączyły się aktywnie Zespoły Szkół Samorządowych, organizacje, instytucje samorządowe i wiele firm z terenu Gminy Andrychów. Przygotowane przez dzieci i młodzież prezentacje dotyczyły historii naszego regionu! Trzeba przyznać, że milusińscy i pedagodzy wspaniale wywiązali się ze znajomości tradycji i historii regionu, przygotowując barwny przegląd sukcesów naszej gminy! Podobnie jak przed laty, tak i teraz - sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca!

Czytaj więcej... (26349 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Żegnaj Panie Zbigniewie...
22 Maja 2017 - 4024 Odsłon

Kultura Andrychów W dniu dzisiejszym - 22. maja 2017 r. zmarł Zbigniew Wodecki - bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów scen muzycznych współczesnej Polski. Jego głos towarzyszył większości z nas niemal od dziecka. W tym roku artysta świętował 40 lecie kariery scenicznej. Koncert miał odbyć się również w naszym mieście. Niesamowicie cieszyliśmy się i czekaliśmy na to wydarzenie... Niestety... Andrychowscy melomani z pewnością pamiętają ostatni koncert z udziałem Zbigniewa Wodeckiego w Andrychowie - "Nieszpory Ludźmierskie" - najśmielsze i najbardziej spektakularne wydarzenie kulturalne w historii Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. W niedzielę, 23 listopada 2014 r wybitne dzieło Jana Kantego Pawluśkiewicza - oratorium "Nieszpory Ludźmierskie" do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego wykonała orkiestra i chór wraz z artystami: Hanną Banaszak, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Beatą Rybotycką i Elzbietą Towarnicką. Akustyka i sceneria, ogrom przedsięwzięcia, prawie półtora tysiąca widzów, wzruszenie, zastanowienie, nadzieja, radość, smutek przemijania, pytania i odpowiedzi towarzyszące człowiekowi od zawsze dotarły teraz do nas ze zdwojoną siłą... "Nieszpory Ludźmierskie", ponadczasowe dźwięki zamknięte w chłodnej, stalowej konstrukcji, która nie przetrwała próby czasu potwierdzają, że to, co zbudowane przez człowieka - nawet najpotężniejsze stalowe konstrukcje - upadają. Pamięć o dobrych ludziach, myśl i muzyka trwają znacznie dłużej... Panie Zbigniewie - mimo, że odszedłeś - na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci w muzyce którą tworzyłeś i interpretowałeś na swój własny, niepowtarzalny i niezastąpiony sposób...

Czytaj więcej... (966 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Andrychowski Wagabunda" - Władysław Grodecki - 22.maja (poniedziałek) godz. 18.00
17 Maja 2017 - 3556 Odsłon

Kultura Andrychów Władysław Grodecki w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie! Władysław Grodecki jest jednym z najważniejszych, najpopularniejszych oraz najbardziej zasłużonych podróżników polskich. Choć w ostatnich latach ograniczył swoje wyprawy w różne zakątki świata, to wciąż inspiruje i wspiera młodych, żądnych przygód globtroterów. Do osiągnięć Grodeckiego należy zaliczyć trzy samotne wyprawy dookoła świata oraz 18-miesięczny pobyt na pustyni. Prasa rozpisywała się o jego dwutygodniowym pobycie wśród trędowatych, trzech dniach na bezludnej wyspie i liście gończym, którym był poszukiwany w Pakistanie.

Czytaj więcej... (2392 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 27 maja - koncert Czerwonych Gitar!
15 Maja 2017 - 3557 Odsłon

Kultura Andrychów Jak informuje Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie 25 maja (czwartek) o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury miał się odbyć koncert ZBIGNIEWA WODECKIEGO z zespołem - "40 lat na scenie". Wszystkim osobom, które zakupiły wcześniej bilet na wspomniany koncert CKiW proponuje niezapomniany koncert CZERWONYCH GITAR! 27 maja o godz. 19.00 w MDK w Andrychowie. Osobom które posiadają bilet na koncert Zbigniewa Wodeckiego przysługuje oczywiście zwrot pieniędzy za zakupiony bilet, gdyby nie chciały skorzystać z powyższej propozycji. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotu biletów dostępne są w MDK w Andrychowie. Równocześnie tych, którzy są zainteresowani koncertem zespołu CZERWONE GITARY CKiW informuje, że jak najbardziej istnieje możliwość nabycia biletów na występ tej ponadczasowej supergrupy polskiej sceny muzycznej. Więcej informacji tutaj

Strona gotowa do druku

 Koncert TRIO IMMERSIO (Austria)
06 Maja 2017 - 3884 Odsłon

Kultura Andrychów 5 maja w Miejskim Dom Kultury melomani mieli prawdziwą gratkę - koncert TRIO IMMERSIO (Austria) - "Trzy wieki wielokulturowej tradycji muzycznej Wiednia". TRIO IMMERSIO to zespół w młodym, międzynarodowym składzie: Mariam Vardzelashvili z Gruzji - fortepian, Vira Zhuk z Ukrainy - skrzypce, Anna Maria Niemiec z Polski - wiolonczela. Artystki pochodzą z różnych krajów, ale studiowały i pracują w Wiedniu, podobnie jak kompozytorzy, których dzieła wykonały podczas koncertu. Publiczność podziwiała również utwory Austriaków: klasyka Josepha Haydna i współczesnego kompozytora Bernharda Gandera. TRIO IMMERSIO powstało w 2013 roku z myślą o odbywającym się w Wiedniu konkursie muzyki kameralnej "Fidelio". Koncert odbył się dzięki współpracy CKiW w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W Polsce zespół wystąpi jeszcze w Jeleniej Górze i w Filharmonii Opolskiej. Zapraszamy na fotoreportaż!

Czytaj więcej... (1172 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 TRIO IMMERSIO z Austrii zagra w MDK
04 Maja 2017 - 3881 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na kolejny koncert młodych muzyków z Austrii organizowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W piątek 5 maja w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej wystąpi TRIO IMMERSIO. Początek koncertu o godz. 19.00.

Czytaj więcej... (1110 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Rafał Bryndal & Edyta Olszówka - bez makijażu
23 Kwietnia 2017 - 3994 Odsłon

Kultura Andrychów W czasach nie do końca bezpiecznego - przetworzonego pożywienia i równie niebezpiecznej - przetwarzanej informacji warto na chwilę zatrzymać się i spróbować znaleźć dla siebie odrobinkę strawy w postaci naturalnej, niemal organicznej wiedzy o człowieku. W poszukiwaniu takiej właśnie - "świeżej potrawy" - natknęliśmy się na nowy cykl organizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie "Rozmowy bez makijażu". Żeby było "śmieszniej", cykl prowadzi Rafał Bryndal, polski satyryk, autor tekstów, dziennikarz, twórca zespołów kabaretowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy sitcomów. "Rozmowy bez makijażu" to spotkania z kobietami znanymi, cenionymi i pełnymi pasji. Pierwsza odsłona nowego cyklu odbyła się 22 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, a jego gwiazdą była Edyta Olszówka - jedna z najlepszych polskich aktorek. Ucieszyła nas ta wiadomość, bo z grona polskich aktorek - to właśnie ona znajduje się w redakcyjnym panteonie największych, współczesnych, polskich, filmowych osobowości. Nie zawiedliśmy się, a dodatkowo spotkanie utwierdziło nas w tym przekonaniu.

Czytaj więcej... (13270 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Najpierw "Rozmowy bez makijażu" potem... pokaz mody!
18 Kwietnia 2017 - 3586 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie organizuje nowy cykl - "Rozmowy bez makijażu". Będą to ciekawe spotkania z kobietami znanymi, cenionymi i pełnymi pasji. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiał będzie - występujący w roli gospodarza - Rafał Bryndal, polski satyryk, autor tekstów, dziennikarz, twórca zespołów kabaretowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy sitcomów. Pierwsze ze spotkań zaplanowano na 22. kwietnia (sobota) o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Gościem inauguracyjnych "Rozmów bez makijażu" będzie Edyta Olszówka.

Czytaj więcej... (4076 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ostatni w Raju - koncert urodzinowy w MDK
01 Kwietnia 2017 - 3936 Odsłon

Kultura Andrychów Grupa "Ostatni w Raju" powstała w 2013 roku. Tworzy ją czterech muzyków: Piotr Piekiełko (wokal), Łukasz Malinowski (gitara), Piotr Malinowski (gitara basowa) i Mateusz Zakrzewski (perkusja). Koncert w MDK, który odbył się 1 kwietnia 2017 r. był jednocześnie imprezą urodzinową frontmana grupy - Piotra Piekiełki. Andrychowska publiczność w MDK wiele razy była świadkiem jego dynamicznych, pełnych ekspresji występów wokalnych. Podczas wieczoru grupa zaprezentowała nie tylko materiał autorski, ale też covery formacji rockowych z najwyższej półki. Na scenie swój materiał zagrali także przyjaciele i muzycy z grup, które przed laty były częścią wspólnych projektów muzycznych członków OWR - między innymi formacja "Dum Dum". OWR dzień po dniu przebija się ze swoimi utworami na szersze wody, a tempo i rosnąca jakość kolejnych singli pozwala przypuszczać, że jeszcze nie raz usłyszymy ich nie tylko w regionalnych ale i ogólnopolskich mediach.

Czytaj więcej... (2278 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowski Wagabunda - odczarowywanie Iranu
26 Marca 2017 - 4143 Odsłon

Kultura Andrychów Magdalena Mistygacz i Jakub Stoszek - studenci dziennikarstwa z doświadczeniem w pracy w telewizji, zainteresowani szczególnie życiem ludzi na Bliskim Wschodzie gościli w andrychowskim MDK na kolejnym spotkaniu z cyklu Andrychowski Wagabunda. Tematem ich opowieści był Iran i opowieść o trzytygodniowej podróży po kraju, który bardzo pozytywnie ich zaskoczył. Wypowiadane przez młodych podróżników słowa przepełnione były pasją, wdzięcznością i spojrzeniem na Iran poprzez codzienne życie jego mieszkańców - niezwykle przyjaznych ludzi. Kraj, który wydawał im się obcy - zaskoczył nieopisaną gościnnością. Mahmood, Alireza, Hamid, Negar, Ahmed - jak z rękawa sypały się imiona tych, którzy mile zapadli im w pamięci.

Czytaj więcej... (4533 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Big Cyc" - czekając na busa do Centrum Kultury i Wypoczynku - Andrychowa
21 Marca 2017 - 5272 Odsłon

Kultura Andrychów 20 marca 2017 r. przed południem w andrychowskim Urzędzie Miejskim gościła znana w Polsce kapela rockowa - "Big Cyc". To właśnie tam - w gabinecie burmistrza Tomasza Żaka rozpoczęły się pierwsze kadry teledysku kręconego do utworu "Jesteśmy najlepsi". Po wizycie w ratuszu ekipa filmowa wraz z zespołem przeniosła się na rogatki miasta, gdzie próbowano łapać busa w kierunku centrum. Szczęśliwym trafem nadjechał bus do centrum :) a konkretnie do Centrum Kultury i Wypoczynku - Andrychowa. Tam w kolejnym fragmencie nagrania odbyła się wesoła "pikieta - happening" na ulicy Krakowskiej. W kadrach teledysku nie zabrakło metalowej fanki zespołu :) fontanny Andrychowianki. Kolejny "klaps" padł w Parku Miejskim, gdzie na przysłowiowej "ławeczce" dyskutowano o prawdziwym pięknie naszego regionu. Po co to wszystko? Teledysk chwytliwej i popularnej piosenki zespołu "Big Cyc" - "Jesteśmy najlepsi" jest częścią działań związanych z jedynym swego rodzaju świętem - obchodami 250 lat założenia Andrychowa. Z tej okazji główny organizator obchodów - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie szykuje dla mieszkańców wiele niespodzianek i okolicznościowych eventów. Oprócz koncertów i wydarzeń towarzyszących wydane będą publikacje dotyczące historii miasta, materiały i gadżety promocyjne - zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających nas gości. Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie www.250lat.andrychow.eu

Czytaj więcej... (5281 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 40-lecie Grupy "Pod Budą" Ależ wczoraj poszliśmy na całość!
13 Marca 2017 - 4544 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, zorganizowało kolejny - spektakularny muzyczny event. Świętujący w tym roku 250 lat nadania praw Miejskich Andrychów gościł u siebie dostojną jubilatkę - Supergrupę Poezji Śpiewanej "Pod Budą", aby uczcić ich wspaniały - 40 jubileusz! Nietrudno się domyślić jak wiele ciepłych wspomnień krążyło w powietrzu wypełnionej po brzegi sali i balkonie Miejskiego Domu Kultury! Grupa "Pod Budą" zagrała w składzie: Anna Treter - śpiew, instrumenty klawiszowe, Andrzej Sikorowski - śpiew, gitara, Andrzej Żurek - gitara basowa, Marek Tomczyk - gitary akustyczne i elektryczne. Gościnnie zagrali Marek Olma - perkusja i Adam Niedzielin - instrumenty klawiszowe. Jak było na koncercie? Zapraszamy na fotorelację!

Czytaj więcej... (8320 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Świetna zabawa w czasie ferii zimowych w placówkach CKiW
03 Marca 2017 - 4104 Odsłon

Kultura Andrychów Mimo, że pogoda za oknem na to zupełnie nie wskazuje - całkiem niedawno zakończyły się ferie zimowe. Podobnie jak w latach ubiegłych - także i w tym roku w czasie ferii zimowych placówki wiejskie CKiW zaprosiły dzieci do udziału w projekcie wyjazdów i wycieczek. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "DMUCHAMY NA ZIMNE". Program okazał się dla dzieci atrakcyjny, bardzo szybko zapełniły się miejsca na poszczególne propozycje. Było kulturalnie i rozrywkowo. Uczestnicy odwiedzili nowoczesne Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Muzeum Beskidzkie w Wiśle, brali udział w działaniach warsztatowych połączonych ze zwiedzaniem Galerii Malarstwa w Sukiennicach oraz mogli aktywnie uczestniczyć w pokazach naukowych w Beskidzkim Centrum Nauki "Naukotechnika" w Świnnej. Ferie i czas wolny kojarzą się przede wszystkim z rozrywką i zabawą. Tego również nie zabrakło w programie wycieczek. Dzieci skorzystały z atrakcji Parku Wodnego w Krakowie, Parku Wodnego "Tropikana" w Wiśle, Krytej Pływalni "Delfin" i Groty Solnej w Wadowicach, Parku Trampolin "Jump World" w Zabrzu, Parku Rozrywki "Family Fun" oraz seansu 3D w Kinie "Planet Cinema" w Oświęcimiu. Zorganizowano również bezpłatne warsztaty taneczne w WDK w Targanicach, warsztaty teatralne w WDK w Zagórniku, warsztaty artystyczne w WDK w Inwałdzie oraz Piżama Party w Świetlicy w Sułkowicach-Bolęcinie. Łącznie w akcji "Ferie 2017" udział wzięło ok. 230 dzieci z naszej gminy.

Czytaj więcej... (443 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Oscar Nominated SHORTS 2017: Fabuły i Animacje - w Andrychowie!
03 Marca 2017 - 3943 Odsłon

Kultura Andrychów Kino Studyjne Świadomego Widza zaprasza na Oscar Nominated Shorts: Fabuły i Animacje, które w tym roku zostały wytypowane do wyścigu o największą ilość głosów członków Amerykańskiej Akademii Filmowej! Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, powszechnie nazywane Oscarami, od lat niezmiennie stanowią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Pierwsze statuetki wręczono w 1929 roku w 13 kategoriach, których liczbę z biegiem czasu zwiększono do 24. Mimo że na przestrzeni lat formuła konkursu się rozszerzała, to jedną z niemal od początku istniejących kategorii, jest film krótkometrażowy. Już w latach 30-tych doceniono jego znaczenie dla światowej kinematografii, postanawiając uhonorować najlepszych jego twórców statuetką Oscara. Kategoria ta pozostała do dziś, przyznawane są nagrody zarówno dla najlepszych krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych jak i animowanych. Zapraszamy! Szczegółowy program - kliknij w plakat!

Czytaj więcej... (48 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Piękna, jubileuszowa papeteria od dziś w sprzedaży!
28 Lutego 2017 - 4021 Odsłon

Kultura Andrychów Przedstawiamy Państwu wyjątkowy i niepowtarzalny zestaw do korespondencji. Oferowana Papeteria wydana jest z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 250-lecia lokacji miasta Andrychowa. Produkt ukazał się w niewielkiej ilości egzemplarzy - jedyne 500 sztuk. Jubileuszowa Papeteria to oryginalny zestaw zapakowany w ozdobną teczkę!

Czytaj więcej... (2242 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA - Magdalena Mistygacz i Jakub Stoszek
28 Lutego 2017 - 3819 Odsłon

Kultura Andrychów 20.03 (poniedziałek) o godz. 19.00 gośćmi kolejnego spotkania z cyklu Andrychowski Wagabunda będą Magdalena Mistygacz i Jakub Stoszek, studenci dziennikarstwa z doświadczeniem w pracy w telewizji, zainteresowani światem, a w szczególności życiem ludzi na Bliskim Wschodzie. Tematem spotkania będzie Iran, o którym nasi goście opowiedzą przez pryzmat portretów napotkanych tam ludzi. Zapraszamy!

Czytaj więcej... (901 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jak przenieść zdjęcie na deskę? To dziecinnie proste!
19 Lutego 2017 - 3989 Odsłon

Kultura Andrychów Tarcza zegarowa lub zegar na desce do krojenia? Portret dziecka lub osoby bliskiej sercu, a może własna fotografia w niecodziennej stylizacji? Jak przenieść fotografię na deskę? Okazuje się, że jest to dziecinnie proste! Z pomocą przychodzi technika decoupage. O tym, że tego rodzaju twórczość jest dziecinnie prosta można było przekonać się niedawno w Rynku Sztuki. Podczas kolejnych zajęć zorganizowanych dla dzieci - młode twórczynie pod okiem instruktorki z Centrum Kultury i Wypoczynku - Małgorzaty Lechowicz, wykonywały ciekawe rękodzieło. Tego rodzaju aktywność to nie tylko sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu ale też pomysł na doskonały, nietuzinkowy prezent dla najbliższych - świetny zwłaszcza na Dzień Mamy, Dzień Babci itp. Nie będziemy tu rozpisywać się nad sposobem wykonywania fotografii na drewnie - wystarczy przecież, że wpiszecie w wyszukiwarce tytuł artykułu i znajdziecie mnóstwo ciekawych video poradników. Zobaczcie jak - jedne z najmłodszych "decoupage'ystek" w Andrychowie poradziły sobie z tym tematem! Nam się podoba!

Czytaj więcej... (1276 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Wielka Gala Johann Strauss Show - Orkiestra i balet" - Galeria foto!
12 Lutego 2017 - 5420 Odsłon

Kultura Andrychów Przez jedno popołudnie w roku szemrząca nieopodal Miejskiego Domu Kultury Wieprzówka staje się... pięknym modrym Dunajem, a salę Miejskiego Domu Kultury wypełnia niezwykła muzyka sprzed lat. Bardzo popularna w Andrychowie impreza kulturalna - Wieczór Austriacki już dwadzieścia dwa lata z rzędu cieszy oczy, uszy i kubki smakowe andrychowskich melomanów. Tegoroczną Galę zatytułowano: "Wielka Gala Johann Strauss Show - Orkiestra i balet". Jak było? Zobaczcie!

Czytaj więcej... (10580 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kolędy zespołu ANDRYCHÓW w Kościele św. Macieja
31 Stycznia 2017 - 4590 Odsłon

Kultura Andrychów 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW wystąpi w Kościele św. Macieja w Andrychowie. Koncert kolęd i pastorałek odbędzie się po wieczornej mszy św. ok. godz. 18.30. Zakończy tegoroczne występy kolędowe zespołu, które zostały zainaugurowane w święto Trzech Króli w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Kolejne koncerty odbyły się w Kobiernicach, Choczni, Kętach Podlesiu i Nowej Wsi.

Czytaj więcej... (1327 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Czego Małgosia się nie nauczy - Małgorzata nie będzie umiała
30 Stycznia 2017 - 4450 Odsłon

Kultura Andrychów Wszyscy znamy dobrze przysłowie - "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" Obserwując wiele imprez kulturalnych oraz działań artystycznych w naszej gminie dochodzimy do wniosku, że coraz częściej podczas tego rodzaju działań zdecydowaną przewagę liczebną wśród uczestników ma płeć piękna. Wygląda na to, że powiedzenie przytoczone wcześniej powinno więc brzmieć - "Czego Małgosia się nie nauczy - tego Małgorzata nie będzie umiała". Niemal od początku powstania Rynek Sztuki działający w strukturach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie prowadzi działania dla mieszkańców miasta polegające nie tylko na propagowaniu rękodzieła artystycznego, ale też uwrażliwianiu na piękno tego rodzaju twórczości. W chwili obecnej w CKiW oprócz działań związanych z akcją ferii zimowych prowadzony jest cykl warsztatów dla dzieci z wykorzystaniem ciekawych materiałów oraz sprawdzonych pomysłów i technik decoupage. Zapraszamy na krótki fotoreportaż z zajęć, podczas których dzieci wykonywały piękne maski weneckie.

Czytaj więcej... (1442 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 45 lat minęło! Finisaż poplenerowych prac Grupy twórców My.
22 Stycznia 2017 - 5665 Odsłon

Kultura Andrychów Finisaż prac Grupy Twórców My za nami. Grupa powstała prawie pół wieku temu. Od momentu założenia w grupie działa nadal tylko jeden artysta, który nie tylko dobrze pamięta tamte czasy, ale też - był jednym z głównych motorów jej działań - Kazimierz Jończy. Efektem działań GT My jest mnóstwo obrazów. Są w muzeach, budynkach administracji publicznej, u prywatnych kolekcjonerów. W chwili obecnej grupa nie tylko tworzy, ale też przekazuje swoja wiedzę i twórczy zapał młodszym, organizując kursy plastyczne, oddając prace na cele społeczne i dobroczynne. Czy wiecie, że wystrój sali MDK to również zasługa GT My? Sala MDK powstała wg projektu Antoniny Szymak, a wykonanie powierzono Stefanowi Albińskiemu. Podczas finisażu nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy pomagali w ostatnim czasie w działaniach grupy. Symboliczne róże trafiły do przedstawicieli samorządu gminy Andrychów i Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Symboliczne róże otrzymali dyrektor Biura Burmistrza Agnieszka Gierszewska oraz kierownik Wydziału Promocji - Marcin Putyra. Wśród gości zabrakło wielu zaproszonych gości. No cóż - grypa dała o sobie znać. Podziękowania i kwiaty powędrowały również do przedstawicieli sponsorów i przyjaciół GT My - MSH Wizan, Banku Spółdzielczego, Stacji Paliw Wit Ziółkowski, Stanicy Hucuł oraz Centrum Kultury i wypoczynku w Andrychowie. Grupa działa pod skrzydłami CKiW, stąd też szczególne podziękowania popłynęły na ręce dyrektor CKiW Anety Wądrzyk oraz kierowniczki MDK Teresy Zemlik.

Czytaj więcej... (4778 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wielki sukces LZPiT "Andrychów"
16 Stycznia 2017 - 4780 Odsłon

Kultura Andrychów Zofia Wanat, założyciel i społeczny menager Ludowego Zespołu Pieśni i "Tańca Andrychów" działającego obecnie pod skrzydłami Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie dzieli się za naszym pośrednictwem znaczącym sukcesem zespołu! Okazuje się, że LZPiT Andrychów otrzymał II miejsce podczas prestiżowego i jedynego tego rodzaju w Polsce - Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierz Szwarlika w Będzinie! W konkursie uczestniczyło 16 tysięcy uczestników zarówno z Polski jak też z zagranicy. W ścisłym finale konkursu znalazło się 135 wykonawców z których Jury wyłoniło do ścisłego finału 10. Okazuje się, że tuż po występie, zanim jeszcze Jury Konkursu ogłosiło ostateczne wyniki - zespół z Andrychowa otrzymał zaproszenie do koncertu laureatów! W trwającym ponad 3 godziny Koncercie Galowym na widowni znaleźli się najznamienitsi goście z całej Polski, najwyższe władze kościelne, organizatorzy, parlamentarzyści, samorządowcy. LZPiT Andrychów otrzymał nagrodę rzeczową w wysokości 2.000 zł. Jak wspomnieliśmy - "Andrychów" zajął II miejsce w swojej kategorii Ex aequo z Zespołem Pieśni i Tańca "Sorbin" z Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie. Jury w tej kategorii nie przyznało pierwszego miejsca. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej... (65 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Gala Noworoczna - Balet "Jezioro łabędzie" - Foto!
15 Stycznia 2017 - 4855 Odsłon

Kultura Andrychów Nowy rok w andrychowskiej Kulturze rozpoczął się szczególnym akcentem! 14 stycznia 2017 r. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców naszej gminy do Miejskiego Domu Kultury na Galę Noworoczną - balet "Jezioro łabędzie". Na scenie MDK pojawili się artyści Imperial Lviv Ballet. Piękne stroje, dynamiczne, a jednocześnie pełne piękna i wdzięku widowisko co chwilę przerywały brawa publiczności. Sala MDK zapełniła się po brzegi miłośnikami arcydzieła baletu klasycznego. Nic dziwnego! Ta niezwykła, taneczna opowieść zawierająca w sobie historię miłości już 140 lat porusza serca znawców twórczości Piotra Czajkowskiego. To swego rodzaju ewenement w historii baletu.

Czytaj więcej... (10942 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE "HEJ, KOLĘDA" - Foto!
08 Stycznia 2017 - 4520 Odsłon

Kultura Andrychów 6 stycznia, piątek, o godz. 18.00 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców Andrychowa i gości naszej gminy do Pałacu Bobrowskich na koncert z cyklu Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE "HEJ, KOLĘDA". W pałacowych murach wystąpiła Łucja Czarnecka - sopran, oraz Zespół Cup of Time. Wieczór był okazją nie tylko do przeżyć związanych ze słuchaniem pięknych polskich kolęd. Była to również olbrzymia dawka informacji o historii kolęd, które towarzyszą nam, Polakom niemal od zawsze.

Czytaj więcej... (1927 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ręcznie wykonane, autorskie cudeńka z Beskidów!
23 Grudnia 2016 - 4989 Odsłon

Kultura Andrychów Przygotowania do Wigilii idą wszędzie pełną parą. Jeśli nie macie pomysłów na prezenty pod choinkę, zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z odbywającego się niedawno w Andrychowie kiermaszu Beskidovo! Jak widać lokalni producenci i twórcy rękodzieła artystycznego w naszej okolicy mają się dobrze, a nawet bardzo dobrze! Wiele uśmiechu, pyszne, naturalne produkty, ozdoby choinkowe, koronki, zabawki, akwarele, biżuteria, słodkości i wiele ciekawych wyrobów rękodzieła pojawiło się w niedzielne popołudnie w Pałacu Bobrowskich. Oprócz pomysłodawców Beskidova - współorganizatorem kiermaszu było Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wraz z Rynkiem Sztuki. Dodatkową atrakcją imprezy była muzyka na żywo w wykonaniu młodej, utalentowanej wiolonczelistki! W Pałacu można było spróbować pysznej kawy i ciasta! Niektóre z cudeniek zamieszczonych na poniższych fotkach możecie nabyć nadal właśnie w Rynku Sztuki na ulicy Rynek w Andrychowie! Zapraszamy!

Czytaj więcej... (7128 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ależ to był koncert! Poznański Chór Chłopięcy zachwycił Andrychów!
22 Grudnia 2016 - 4466 Odsłon

Kultura Andrychów Niezwykłe, ponadczasowe głosy! Ależ to był koncert! Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło do naszego miasta szczególnych wykonawców - Poznański Chór Chłopięcy! Chór istnieje od 1945 roku, kiedy to został powołany do życia przez Jerzego Kurczewskiego wybitnego chórmistrza, kompozytora i dyrygenta, twórcy istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej! Z informacji dostępnych podczas prezentacji chóru w trakcie koncertu dowiedzieliśmy się więcej o chórze i jego historii. Od samego początku chór stał się wizytówką Poznania, Wielkopolski oraz całego kraju, promując polską muzykę w różnych zakątkach globu. Brał udział w prestiżowych festiwalach muzycznych, występował w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein, Katedrze Notre Dame, Filharmonii Petersburskiej, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sali Rudolfinum w Pradze, Harmony Hall Matsumoto w Japonii - i tutaj zaczęły się sypać jak z rękawa kolejne najlepsze w świecie obiekty koncertowe. Od 2003 roku dyrygentem zespołu jest Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent. Pod jego dyrekcją zespół bardzo ambitnie koncertuje. Chór koncertował ponad 2200 razy na 4 kontynentach. Zespół zwiedził już całą Europę, Japonię, Boliwię, USA, a już wkrótce wyrusza w trasę po Azji. Nie zapominają również o koncertach w Polsce, czego przykładem jest wieczór dedykowany specjalnie publiczności Andrychowa.

Czytaj więcej... (3408 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 POZNAŃSKI CHÓR CHŁOPIĘCY - Koncert Bożonarodzeniowy
16 Grudnia 2016 - 3830 Odsłon

Kultura Andrychów 18 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu POZNAŃSKIEGO CHÓRU CHŁOPIĘCEGO. Przepiękne aranżacje, śliczne brzmienie głosów - warto przyjść w grudniowy wieczór do andrychowskiego MDK. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza 18.12 (niedziela) godz.18.00, MDK Andrychów.

Czytaj więcej... (1531 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA - PIOTR PUSTELNIK
12 Grudnia 2016 - 3675 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA. Gościem grudniowego popołudnia będzie himalaista PIOTR PUSTELNIK. 12 grudnia / poniedziałek / godz. 18.00 / Miejski Dom Kultury w Andrychowie. Serdecznie zapraszamy!Czytaj więcej... (746 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Rynek Sztuki zamienił się w manufakturę piękna!
08 Grudnia 2016 - 3880 Odsłon

Kultura Andrychów Od lat jest niepowtarzalnym elementem dekoracji wnętrz. Dodaje piękna, intymności, nastroju, elegancji. Są niepowtarzalne! Muskają wnętrze pomieszczeń ciepłym kolorem płomienia - wprowadzając nas w niepowtarzalny klimat spokoju, zatrzymania chwili i upływającego czasu. Czy wiecie co to? Tak! To świece i ich niepowtarzalne światło! Kilka dni temu Rynek Sztuki zamienił się w manufakturę piękna! Pod okiem instruktorek - uczestniczki nietypowych warsztatów wykonywania świec żelowych w kilka chwil wykonały pomysłowe i pełne wyobraźni kompozycje! Świetny pomysł! A jakie efekty! Zobaczcie! Polecamy Wam śledzić kolejne edycje warsztatów rękodzieła organizowane przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - zarówno w Rynku Sztuki jak i placówkach wiejskich CKiW.

Czytaj więcej... (1382 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Fabryka Muzyki Niezwykłej rozdała premie!
30 Listopada 2016 - 3899 Odsłon

Kultura Andrychów Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Fabryka Muzyki Niezwykłej" za nami. W tym roku najwyższe laury trafiły do formacji The Camel Trio z Brzeszcz tworzącej w składzie: Marta Janas, Katarzyna Nowak oraz Monika Krajniewska. Uzdolnione wokalistki i instrumentalistki podbiły serce jury i publiczności. W sobotę, 26 listopada 2016 roku w Miejskim Domu Kultury Jury w składzie: Anna Treter, Magdalena Turowska "Cytryna" i Jacek Bryndal postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. Pierwszą zdobyła wspomniana wcześniej formacja The Camel Trio, drugą Karolina Hozer z Rybnika (na gitarze towarzyszył jej Tadeusz Kolorz, a na fortepianie Patryk Szymborski). Trzecia nagroda powędrowała do wrocławskiego duetu: "Not For Sale", który tworzą Agata Gazduła - śpiew, autorka muzyki i tekstów oraz Robert Mojrzesz - gitara klasyczna i opracowania muzyczne. Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia: Irenie Salwowskiej-Hajdasz z Sadkowa oraz Robertowi Cichowiczowi z Łomży. Nagrody pieniężne ufundowane przez organizatora - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie i upominki rzeczowe od sponsorów wręczał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Dodatkową nagrodą był wspólny koncert z gwiazdą wieczoru i przewodniczącą Jury - Anną Treter. 

Czytaj więcej... (4114 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ciarki na plecach - czyli drugi dzień Fabryki Muzyki Niezwykłej!
30 Listopada 2016 - 3902 Odsłon

Kultura Andrychów Po wysłuchaniu obu koncertów drugiego dnia Fabryki Muzyki Niezwykłej mamy jedno wspomnienie... Są to... ciarki na plecach, które towarzyszyły nam prawie cały czas w trakcie ich trwania! Pojawiły się szybko jak nigdy dotąd i utrzymywały wyjątkowo długo. Też tak macie, kiedy słyszycie lub widzicie coś niezwykłego? Patos music! w pełnym tego słowa znaczeniu! Muzyka nieprzewidywalna, pełna, kompletna! Takie właśnie wydarzenie muzyczne przygotowało na piątkową noc Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie! Na scenie Miejskiego Domu Kultury zagrali Patrick The Pan i rewelacyjny duet Smolik / Kev Fox, a właściwie to trio, bo sekcja rytmiczna była nie mniej genialna!

Czytaj więcej... (8923 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Znana Fabryka z Andrychowa ogłosiła nabór!
29 Listopada 2016 - 3990 Odsłon

Kultura Andrychów Przyjechali z różnych stron Polski, by spróbować swoich sił w działającej prężnie od kilku lat - andrychowskiej Fabryce. Każdy w skrócie przedstawił swoje CV i... zaczęło się! Komisja egzaminacyjna w składzie: Jacek Bryndal, Magda Turowska "Cytryna" i Anna Treter wraz z dyrektorem Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Anetą Wądrzyk wysłuchała wszystkich zainteresowanych i stanęła przed trudnym wyborem. W rozwinięciu wiadomości CV i fotogaleria z tegorocznych przesłuchań Fabryki Muzyki Niezwykłej! imprezy, która zaskakuje bezprecedensowymi w naszym regionie pomysłami na organizację spektakularnych imprez kulturalnych! W kolejnych reportażach zaprosimy Was na fotorelacje z koncertów realizowanych w ramach Fabryki Muzyki Niezwykłej. W rozwinięciu wiadomości - fotoreportaż z przesłuchań konkursowych!

Czytaj więcej... (7746 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wierszalinowe "Wziołowstąpienie" - Fotogaleria
29 Listopada 2016 - 3586 Odsłon

Kultura Andrychów To już piąta wizyta kultowego teatru w naszym mieście, a trzecia w ramach programu Teatr Polska. Tym razem Teatr Wierszalin z Supraśla odwiedził Andrychów z tragikomedią "Wziołowstąpienie". Po "Traktacie o Manekinach" zrealizowanym na bazie prozy Bruno Schulza i "Bogu Niżyńskim" przyszedł czas konfrontacji z ambiwalencją wspomnień. Czas dzieciństwa, dorastania, młodości, kariery i przemijania pojawił się w nieprzewidywalnej czasoprzestrzeni Podlasia, pełnej magii, lokalnych zwyczajów, opowieści, zabobonów, "zamów", zielarzy, szeptuch i ludowych mądrości.

Czytaj więcej... (5439 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Wziołowstąpienie" - komedia na 25-lecie Teatru Wierszalin
21 Listopada 2016 - 4044 Odsłon

Kultura Andrychów Rewelacyjny, barwny, ciekawy, dający do myślenia i zabawny - totalny Teatr Wierszalin w Andrychowie! Serdecznie zapraszamy Was na ten spektakl! W ramach Programu TEATR POLSKA Wierszalin wystąpi w Andrychowie po raz trzeci. W 2011 r. prezentował "Traktat o manekinach", oparty na fragmentach "Sklepów Cynamonowych" Brunona Schulza (tutaj), a w 2014 r. spektakl "Bóg Niżyński". Spektakl "Wziołowstąpienie" Teatru Wierszalin z Supraśla w reżyserii Piotra Tomaszuka będzie można obejrzeć już w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Prezentacja odbędzie się w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. "Wziołowstąpienie" to komedia o życiu, zdrowiu i... śmierci, o lokalnej podlaskiej magii i medycynie naturalnej, o ziołach, zielarzach, szeptuchach, "zamowach"... Spektakl przedstawia sceny z życia pięciorga przyjaciół - od dzieciństwa do starości, na tle współczesnych realiów podlaskich - od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku do dziś. Komizm sytuacyjny, humor słowny, absurd i groteska splatają się tutaj z refleksją nad przemijaniem i sensem życia. Efekt komizmu potęgują rubaszne dialogi wypowiadane w gwarze podlaskiej. Trwające 2 godziny przedstawienie jest wartkie, dynamiczne, zróżnicowane pod względem muzycznym i choreograficznym. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Po przedstawieniu zaplanowano spotkanie z jego twórcami.

Czytaj więcej... (2277 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Fabryka Muzyki Niezwykłej - polska muzyka ma się świetnie! Megagaleria Foto!
20 Listopada 2016 - 4446 Odsłon

Kultura Andrychów Już dawno żaden koncert w Andrychowie nie miał takiej "spójnej" publiczności! Salę i hol Miejskiego Domu Kultury wypełnili szczelnie w zdecydowanej większości ludzie, których lata młodzieńcze przypadały na lata 80'te i 90'te ubiegłego stulecia. Pokolenie dzisiejszych trzydziesto i czterdziestolatków to oczywiście nie wszyscy fani gwiazd, które rozpoczęły niezwykle energetycznym koncertem kolejną edycję nieprzewidywalnej Fabryki Muzyki Niezwykłej. Od lat organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie impreza zaskakuje niecodziennymi pomysłami zarówno na oprawę, scenografię i lokalizację koncertów, jak również ich niecodziennym repertuarem. Tym razem w grodzie leżącym u stóp szczytów Beskidu Małego gościły gwiazdy polskiego rocka, które pojawiły się na firmamencie pod koniec lat 80'tych XX wieku - Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy i KULT, udowadniając, że polski rock ma się całkiem dobrze! Przy okazji, muzycznym supergrupom udało się wywołać z zakamarków naszej pamięci mnóstwo wspomnień! Któż z nas nie pamięta kultowych przebojów "O Ela", "Kocham Cię", "Aeroplan", "Kocham Wolność", "Stańcie przed lustrami", "Rock'n'rollowcy", "Radio Młodych Bandytów", "Marihuana", "Jedwab", oraz mocnego przesłania drzemiącego w nutach Kultu - bezlitośnie rozprawiającego się z systemem! Atmosfera na sali gęstniała z każdą kolejną piosenką, by osiągnąć apogeum podczas niemal trzygodzinnego koncertu pomarańczowej gwiazdy polskiego rocka - KULTU, który właśnie w Andrychowie kończył tegoroczną trasę koncertową. Cóż to był za koncert! Sala pulsowała w rytmach dawnych - psychodeliczno punkowych hitów i kawałków z najnowszej płyty formacji! Jeśli do tego dołożyć świetne nagłośnienie i oprawę świateł, oraz bardzo sprawne "przenikanie" się kolejnych koncertów, (co biorąc pod uwagę ogromną ilość sprzętu na scenie - wcale nie było takie oczywiste) okazuje się, że była to jedna z najlepszych muzycznych imprez tegorocznej jesieni! Kolejne koncerty Fabryki Muzyki Niezwykłej już za tydzień! Szczegóły: www.kultura.andrychow.eu/fabryka Tymczasem, zapraszamy Was na fotoreportaż! Tak było! Tak się bawił i śpiewał Andrychów!

Czytaj więcej... (9026 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 UWAGA - ŚWIETNE KINO! FUTURE SHORTS AUTUMN SEASON 2016
16 Listopada 2016 - 4291 Odsłon

Kultura Andrychów Kino Studyjne Świadomego Widza zaprasza na najlepsze w sezonie - krótkie filmy z całego świata! FUTURE SHORTS AUTUMN SEASON 2016! Łączny czas pokazu: 94 min. Dni letniej beztroski powoli odchodzą w zapomnienie, a wy już tęsknicie za niebanalną rozrywką? Mamy dla was idealną propozycję na jesienną chandrę! Selekcja Future Shorts Autumn Season, jak zwykle rozpieszcza nas pełną paletą gatunkową filmów, od fabuł przez dokumenty i animacje aż po eksperymenty i teledysk. Jesienna odsłona będzie opowiadać głównie o pasji - pasji do nieoczywistego piękna przyrody, odkrywania zakamarków wszechświata, sportu oraz do drugiego człowieka. Jak potoczą się losy Sama po rozbiciu motoroweru? Jak przed kamerą zachowają się mężczyźni poproszeni o wykonanie niekoniecznie męskich czynności? Jakie znaczenie ma miłość dla nadzwyczajnych kosmicznych stworzeń? W trakcie Future Shorts Autumn Season znajdziemy intrygujące odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Bilety: 10 zł - na wszystkie filmy!

Czytaj więcej... (2126 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 UWAGA! Zmiana lokalizacji koncertu KULT
16 Listopada 2016 - 3983 Odsłon

Kultura Andrychów Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie informuje, że Koncert zespołów KULT, Róże Europy, Chłopcy z Placu Broni, który miał się odbyć 19 listopada w hali namiotowej na Boisku AKS Beskid przy ul. Dąbrowskiego w Andrychowie o godz.18:00 ZOSTAŁ PRZENIESIONY DO MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W ANDRYCHOWIE, UL. SZEWSKA 7. Program Koncertu bez zmian. START 19 listopada 2016 - godz. 18:00! Zapraszamy! Przepraszamy za wszelkie utrudnienia!

Strona gotowa do druku

 Special Project feat - międzynarodowy jazz w Andrychowie!
12 Listopada 2016 - 3814 Odsłon

Kultura Andrychów Kolejny raz andrychowscy melomani, miłośnicy jazzu mieli okazję wysłuchać koncertu międzynarodowego składu muzyków z wyraźnym - andrychowskim akcentem. O jakości tego wydarzenia muzycznego niech świadczy fakt, że koncert w Pałacu Bobrowskich promowała radiowa "Dwójka"! 11 listopada w ramach cyklu "Z muzyką na poważnie" wystąpili: Kuba Więcek, Mateusz Gawęda, Ralph Alessi, Moritz Baumgärtner i Max Mucha. Zanim na scenie zabrzmiały dźwięki wspólnego muzycznego projektu saksofonisty Kuby Więcka oraz pianisty Mateusza Gawędy "Special Project feat" - w jego atmosferę wprowadzili przybyłych dwaj dziennikarze muzyczni II Programu Polskiego Radia: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński, prowadzący "Rozmowy improwizowane" o jazzie. Z koncertu na koncert wyraźnie widać, jak błyskawicznie rozwija się kariera nieprzeciętnego instrumentalisty pochodzącego z naszych okolic - Mateusza Gawędy. Od wielu lat obserwujemy jego rozwój i wszystko na to wskazuje, że już teraz możemy być pewni, że jego nieprzeciętny talent zaowocuje wieloma muzycznymi projektami z najwyższej półki!

Czytaj więcej... (4671 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wernisaż twórczości Natalii Klęczar
12 Listopada 2016 - 3364 Odsłon

Kultura Andrychów 10 listopada 2016 r. w Miejskim Domu Kultury otwarto wystawę młodej, utalentowanej artystki - członkini Stowarzyszenia Grupa Twórców My - Natalii Klęczar. Obserwując andrychowski rynek sztuki nietrudno zauważyć świeży powiew "inności" prezentowanych prac. Artystka interesuje się grafiką, ilustracją, plakatem i malarstwem. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Po ukończeniu szkoły średniej kontynuowała naukę (studia magisterskie) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie na kierunku grafika. Podczas wystawy w Andrychowie artystka prezentowała fragmenty zbiorów "Na plaży" oraz "Ilustracje rybne". Niewątpliwą ozdobą były również piękne miniaturki przedstawiające portrety dzieci.

Czytaj więcej... (4286 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niezwykły Muzzyczny Trip z Gwiazdami!
26 Października 2016 - 4150 Odsłon

Kultura Andrychów 22. października 2016 r. Miejski Dom Kultury wypełnił się muzyka na najwyższym poziomie. Wszystko to dzięki kilkunastu muzycznym gwiazdom, które koncertowały w ramach Muzzycznego Tripu. Zapytacie pewnie - skąd nagle kilkanaście gwiazd, skoro organizatorzy zapowiadali, że na scenie pojawią się takie znane nazwiska jak Staszek Soyka, Bernard Maseli i Andy "Stewlocks" Ninvalle oraz Big Band Małopolski? No właśnie! BBM to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Młoda, bo licząca sobie 10 lat formacja muzyczna zdołała wiele razy usowodnić swoje niezwykłe umiejętności podczas ogólnopolskich festiwali i konkursów. W jej składzie grają studenci Akademii Muzycznych, słuchacze i absolwenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Big Band prowadzi z rozmachem dr hab. Ryszard Krawczuk - wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Słuchając ich występu bez wątpliwości można stwierdzić, że w szeregach grają niezwykli instrumentaliści. Nie zapominajmy również, że wiele z utworów napisanych dla BBM zagranych podczas koncertu w MDK to również wielkie nazwiska - autorzy kompozycji!

Czytaj więcej... (5601 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Teatr Polska w Andrychowie. Rewelacyjny spektakl teatralny! "Znak Jonasza"
23 Października 2016 - 4223 Odsłon

Kultura Andrychów Mijający tydzień miłośnicy teatru w naszym mieście z pewnością zaliczą do udanych. Dzięki realizacji programu Teatr Polska gościliśmy w Andrychowie rewelacyjny spektakl "Znak Jonasza" Stowarzyszenia Artystów "Bliski Wschód", neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań z Lublina. Sztuka miała premierę 4. marca 2016 podczas festiwalu "Gorzkie żale". Wielopłaszczyznowe oddziaływanie na widza, różne rzeczywistości, piękna muzyka, ciekawa scenografia i wszechobecne pytanie... Kogo szukacie? nie pozostawiło widzów obojętnymi, zwłaszcza, że tuż po spektaklu organizatorzy zaprosili na spotkanie z twórcami.

Czytaj więcej... (8797 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kogo szukacie? - Znak Jonasza
14 Października 2016 - 4429 Odsłon

Kultura Andrychów Amatorzy Teatru przez duże T będą mieli już wkrótce nie lada gratkę! W środę 19 października o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 będzie okazja obejrzenia przedstawienia "Znak Jonasza". Spektakl powstał w koprodukcji neTTheatre / Centrum Kultury w Lublinie z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Programem 2 Polskiego Radia. Premiera odbyła się 4 marca 2016 r. w Warszawie podczas Festiwalu Gorzkie Żale/Nowe Epifanie.

Czytaj więcej... (2787 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 22.10 (sobota) godz. 18.00 - Koncert Stanisława Soyki!
12 Października 2016 - 4233 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza 22 października do Miejskiego Domu Kultury na niezwykłe muzyczne wydarzenie! MUZZYCZNY TRIP! Wieczne przeboje zaśpiewa Stanisław Soyka! Sławny wokalista jazzowy, pianista, skrzypek, kompozytor. Artyście towarzyszyć będzie BIG BAND MAŁOPOLSKI - bardzo dobrze znany w naszym mieście, jeden z najlepszych big bandów w Polsce, wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach i konkursach bigbandowych. Gościnnie wystąpią również BERNARD MASELI (Polski muzyk, wibrafonista, kompozytor, pedagog, realizator nagrań, wirtuoz gry na instrumencie KAT) oraz ANDY "STEWLOCKS" NINVALLE - Znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkający obecnie w Holandii, jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Zapraszamy! 22.10 (sobota) godz. 18.00 - Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7. Szczegóły koncertu dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie


Strona gotowa do druku

 Zbigniew Bury i Alex Johanson - dwie osoby na jednym etacie...
09 Października 2016 - 4491 Odsłon

Kultura Andrychów Jak ten czas biegnie... 7. października 2016 r. Zbigniew Bury obchodził 25 lat twórczości artystycznej. Na co dzień plastyk Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, autor scenografii wydarzeń kulturalnych, instruktor warsztatów ceramiki, organizator wystaw. Od wielu lat "po godzinach" zmienia się nie do poznania, aby pod pseudonimem artystycznym Alex Johanson tworzyć świat przewymiarowanej, ludzkiej natury. Spod jego ręki w ciągu ostatnich kilkunastu lat wyszły całe rzesze niezwykłych postaci. Ten swego rodzaju antropo'sono'morfizm zaowocował powstaniem nowych 'gatunków' ceramicznych bytów, często frywolnie i prowokująco patrzących na otaczający je świat.

Czytaj więcej... (6051 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Nabór do grupy dziecięcej Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW
02 Października 2016 - 4217 Odsłon

Kultura Andrychów W najbliższą środę 5 października o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 odbędzie się nabór do grupy dziecięcej Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi ze szkół podstawowych w wieku od 7 lat, które lubią tańczyć i śpiewać. Zajęcia prowadzi choreograf Urszula Wiśniowska. Na akordeonie akompaniuje Marian Gniłka. Próby odbywają się w środy w godzinach 17.00-18.00. ZAJĘCIA BEZPŁATNE!

Czytaj więcej... (501 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowskie Babie Lato - Megagaleria foto!
27 Września 2016 - 3991 Odsłon

Kultura Andrychów Jak się bawi? Tak się bawi An-dry-chów! W sobotę do późnych godzin nocnych trwało prawdziwe - muzyczne i taneczne szaleństwo, energetyczny festiwal muzyki z gatunku disco polo! Kolejny raz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wraz z mecenasami Kultury oraz sponsorami wspierającymi działania andrychowskiej Kultury zorganizowało imprezę na zakończenie lata - Andrychowskie Babie Lato. Pogoda kolejny raz dopisała! Imprezę zorganizowano na parkingu Oddziału Urzędu Celnego w Andrychowie. Na scenie zaprezentowały się gwiazdy gatunku - Francesco Napoli - włoski piosenkarz, prekursor italo disco, BAYER FULL - jeden z najpopularniejszych polskich (a ostatnio również chińskich!) zespołów disco polo, ognista CAMASUTRA, KORDIAN oraz ANDRE. Tym, którzy gustują w disco polo powyższych wykonawców nie trzeba reklamować! Nazwy zespołów mówią same za siebie! Imprezy pod chmurką cieszą się w naszym mieście dużą popularnością, potwierdzając fakt, że lubimy się wspólnie bawić. To, jak bawił się Andrychów będzie można zobaczyć wkrótce w POLO TV. Imprezę prowadził Jacek Mędrala, dbając by czas pomiędzy występami artystów był szczególnie atrakcyjny! Tradycyjnie CKiW w Andrychowie przygotowało dodatkowe atrakcje: warsztaty artystyczne dla dzieci oraz pyszne prażonki! Andrychow.pl sprawował patronat medialny nad imprezą. Koncert w Andrychowie pokazał również, jak bardzo świat mediów społecznościowych wpływa na współczesny show. Podczas imprezy artyści wielokrotnie wychodzili do publiczności - witając się i robiąc z nimi wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Atmosferę na koncercie nieustannie podgrzewały występy pięknych tancerek towarzyszących gwiazdom estrady. Szczególnie podobały się występy tancerek występujących z Francesco Napoli i Camasutrą! Zresztą - sami zobaczcie! Koniec gadania :) Czas na megagalerię foto!

Czytaj więcej... (10752 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 III Edycja - w tą sobotę ANDRYCHOWSKIE BABIE LATO
21 Września 2016 - 4307 Odsłon

Kultura Andrychów 24 września (sobota) Start godz. 16.00! Parking na terenie Oddziału Urzędu Celnego w Andrychowie, ul. Przemysłowa 8. Andrychowskie Babie Lato to kolejna w tym roku wielka impreza plenerowa dla mieszkańców gminy i nie tylko. Przypomnijmy, że za nami Bajkolandia, Andrychów Music Festival oraz Dni Andrychowa. Gwiazdami tegorocznej hucznej imprezy na pożegnanie lata będą: FRANCESCO NAPOLI - włoski piosenkarz, prezentujący najczystszą i najbardziej pierwotną odmianę italo disco, BAYER FULL - jeden z najstarszych i najpopularniejszych polskich zespołów disco polo, muzyki, która obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Ponadto wystąpią: CAMASUTRA - nowy projekt na polskiej scenie muzycznej, KORDIAN oraz ANDRE - czyli klasyka disco polo. Przed nami zatem mnóstwo wrażeń i emocji podczas koncertów w rytmach muzyki disco! Program: godz. 17.30 - FRANCESCO NAPOLI, godz. 19.00 - CAMASUTRA, godz. 20.00 - BAYER FULL, godz. 21.00 - KORDIAN, godz. 22.00 - ANDRE. Prowadzenie: Jacek Mędrala. Szczegółowy program imprezy oraz ważne informacje: www.kultura.andrychow.eu/babielato


Strona gotowa do druku

 Miejski Dom Kultury otworzył drzwi
21 Września 2016 - 3984 Odsłon

Kultura Andrychów 20 września Miejski Dom Kultury otworzył szeroko drzwi - zapraszając na Dni Otwarte MDK! Można było poznać instruktorów prowadzących zajęcia i zapoznać się z najnowszą ofertą Miejskiego Domu Kultury i wiejskich placówek CKiW - oferujących szeroką gamę zajęć stałych. Nie zabrakło również oferty kulturalnej na nadchodzący czas. Na przybyłych czekał aktywny wypoczynek - kształcenie zdolności manualnych na warsztatach ceramicznych oraz pokaz umiejętności tanecznych Klubu Tańca Sportowego ELAN, prowadzonego przez mistrza Republiki Czeskiej w tańcach standardowych. Był również pokaz ZUMBY i prezentacja umiejętności artystycznych młodych andrychowian! Dodatkowo - Kino Studyjne Świadomego Widza zaprosiło na darmowy seans filmowy dla najmłodszych i rodziców - "Mama, Tata i Ja - Małe przyjemności" Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... (2438 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wernisaż twórczości Magdaleny Greli
11 Września 2016 - 4193 Odsłon

Kultura Andrychów Działalność Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie to nie tylko wielkie nazwiska ze świata poezji, muzyki i teatru. To również działalność w zakresie rozwoju talentu dzieci i młodzieży oraz wspieranie i popularyzacja twórczości lokalnych artystów. Jedna z wielu tego rodzaju imprez odbyła się w ubiegłym tygodniu. W piątkowy wieczór - 2 września 2016 r. Miejski Dom Kultury wypełniły prace Magdaleny Greli. Artystka tworzy z potrzeby serca - otwierając się na piękno i ulotność chwili. Obserwując krajobraz wyszukuje piękno, które uspokaja. Pani Magdalena zabrała nas w uporządkowany świat otaczającej nas - wszechobecnej przyrody. Widać, że malarstwo jest dla niej czymś szczególnym. Po okresie pracy zawodowej - przyszedł czas na pasję, którą odnalazła na płótnie. Wystawę można obejrzeć do 2 października. Zapraszamy! W rozwinięciu wiadomości fotorelacja z wernisażu.

Czytaj więcej... (2127 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zbigniew Namysłowski - "Polish Jazz - Yes!" w Pałacu Bobrowskich
11 Września 2016 - 4102 Odsłon

Kultura Andrychów Fani jazzowych klimatów nie mogą narzekać na brak muzycznych perełek tego gatunku w naszym mieście. Polska premiera nowego albumu "POLISH JAZZ - YES!" Zbigniewa Namysłowskiego miała miejsce 9 września 2016 r., a zaledwie dzień później, 10 września Andrychów gościł jego twórcę - jednego z najwybitniejszych europejskich saksofonistów. Znany i popularny w kręgach jazzu muzyk zaprezentował wraz z towarzyszącymi mu młodymi jazzmanami album, który ukazał się w 77. rocznicę jego urodzin. Były życzenia i gromkie sto lat od widowni, śpiewane przy akompaniamencie utalentowanej saksofonistki - Ewy Kowalskiej z Andrychowa.

Czytaj więcej... (4549 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 OK!SZA - Witkacego portret własny i Trans(Fuzja) emocji
02 Września 2016 - 4066 Odsłon

Kultura Andrychów Końcem sierpnia 2016 r. miłośnicy Teatru przez duże T nie mogli narzekać na brak atrakcji w naszym mieście. Pałac Bobrowskich (a konkretnie taras i przestrzeń dawnej sali balowej) kolejny raz gościł niezwykłych artystów i nieprzeciętne wydarzenia kulturalne odbywające się w ramach letnich spektakli w Andrychowie. Tym razem wnikliwą obserwację rzeczywistości na podstawie "OK! SZA" wg Witkacego i Trans(fuzji) wg Wierzycieli Augusta Strindberga zaproponował Teatr Witkacy. Dwie sztuki. Dwie zupełnie różne narracje. Analiza rzeczywistości i spojrzenie do wnętrza ludzkiej duszy. No cóż - świetny warsztat artystów, nieprzeciętny klimat miejsca i szczere brawa potwierdziły, że nie tylko my byliśmy mile zaskoczeni kolejną kulturalną perełką w programie tegorocznych imprez. Co ciekawe, wśród przybyłych na spektakle można było dostrzec nie tylko Andrychowian, ale też wielu gości z Małopolski. Potwierdza to naszą opinię, że bez wątpienia centrum miasta powraca w pięknym stylu na kulturalną mapę Małopolski.

Czytaj więcej... (9111 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Silberman and "Three of a Perfect Pair"
22 Sierpnia 2016 - 4296 Odsłon

Kultura Andrychów Andrychowska Kultura zorganizowała kolejny nieprzeciętny kulturalny kompozyt... No właśnie! Nie koncert, nie wydarzenie, a właśnie - kompozyt! Taka myśl przyszła nam po obejrzeniu i wysłuchaniu koncertu Silberman and "Three of a Perfect Pair". W uporządkowany świat Pałacu Bobrowskich (uporządkowany zresztą w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo pomieszczenie od strony tarasu nabrało nowego - świeżego i pomysłowego wyglądu!) wdarła się nieprzewidywalna mieszanka dźwięków i prawdziwe aż do bólu kompendium wiedzy o nas samych zawarte w twórczości Krystyny Miłobędzkiej.

Czytaj więcej... (5088 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dni Andrychowa - wspaniałe placki i dobra muzyka! Megagaleria Foto!
07 Sierpnia 2016 - 4995 Odsłon

Kultura Andrychów Od kilku lat raz w roku Plac Mickiewicza w Andrychowie zamienia się w miejsce rywalizacji kucharzy i kucharek, którzy walczą o zaszczytny laur - Złotą Andrychowską Czapkę Kucharską. Podczas VI Festiwalu Plackorzy w szranki stanęło 11 kucharek i jeden kucharz! Przedstawicielki Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Andrychów, ekipa Czarnego Gronia oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Wadoviana przygotowało dwanaście pysznych wypieków.

Czytaj więcej... (22157 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 VI FESTIWAL PLACKORZY - DNI ANDRYCHOWA
04 Sierpnia 2016 - 4620 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza 6 sierpnia (sobota) na Plac Mickiewicza - VI FESTIWAL PLACKORZY - DNI ANDRYCHOWA! Lawina atrakcji, świetne koncerty, warsztaty sport&fit! Nie może Was tam zabraknąć! Wstęp wolny! Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Andrychów Music Festival - Megagaleria Foto
03 Lipca 2016 - 5291 Odsłon

Kultura Andrychów Krok za krokiem Andrychowska Kultura rozszerza wachlarz imprez kulturalnych na najwyższym poziomie. 2 lipca na Stadionie AKS Beskid odbyło się wielkie - muzyczne, organizacyjne i techniczne przedsięwzięcie, przygotowana z dużym rozmachem plenerowa impreza "Andrychów Music Festival". Ogromna 15 metrowa scena, inteligentne oświetlenie, perfekcyjny dźwięk, zaplecze gastronomiczne, świetna organizacja i niemal idealna pogoda! Na trzy duże koncerty gwiazd w Andrychowie zapewniono scenę, będącą pierwszą realizacją nowej konstrukcji, która powstała w Krakowskim Studio Techniki Oświetleniowej. Na scenie zaprezentowali się uznani artyści. Gwiazdą wieczoru była legenda polskiej sceny muzycznej - zespół Dżem któremu towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Wojciecha Mrozka. Połączenie siły klasyki i rocka skutkowało niepowtarzalnym dla fanów polskiej supergrupy koncertem! Wcześniej na scenie zaprezentowali się nie mniej znani artyści - żywiołowa, flamandzka piosenkarka muzyki pop i eurodance Kate Ryan oraz angielski muzyk, kompozytor oraz wokalista - Gordon Haskell. Świetne, akustyczne brzmienie, znane światowe hity, zróżnicowany styl muzyczny artystów, gra świateł - wszystko to sprawiło, że Ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć w tym niepowtarzalnym jak na nasze miasto wydarzeniu muzycznym - byli zachwyceni! Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie kolejny raz potwierdziło swoją kompetencję w organizowaniu nieprzeciętnych - wielkich muzycznych przedsięwzięć. Warto dodać, że w organizację wydarzenia włączyło się liczne grono sponsorów - lokalnych firm i instytucji! Dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu! Andrychow.pl znalazł się w grupie patronów medialnych tego niezwykłego wydarzenia.

Czytaj więcej... (6232 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ogromna scena Andrychow Music Festival już się buduje!
30 Czerwca 2016 - 4763 Odsłon

Kultura Andrychów Powstaje scena na której za dwa dni odbędzie się Andrychow Music Festival! Ogromna 15 metrowa scena, półtorametrowy, 3-poziomowy podest, dodatkowe oświetlenie na koncert Dżem Symfonicznie. Scena w Andrychowie to pierwszy taki projekt w Polsce. Powstał w Studio Techniki Oświetleniowej z Krakowa. Dwa miesiące projektowano tą skomplikowaną konstrukcję. Do tego profesjonalne - inteligentne oświetlenie. Będą fajerwerki, będzie głośno, będzie czysty, piękny dźwięk! Zapraszamy!Szczegóły: www.andrychowmusicfestival.eu

Strona gotowa do druku

 Muzyczna eksplozja! Andrychow Music Festival! 2 lipca - sobota!
28 Czerwca 2016 - 4444 Odsłon

Kultura Andrychów

Strona gotowa do druku

 Udane kino w plenerze
28 Czerwca 2016 - 4332 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło 24. czerwca 2016 r. na komedię kryminalną "Nieobliczalni" reż. David Charhon. Warunki pogodowe do obejrzenia filmu były niemal wzorcowe. Ciepły, letni wieczór sprzyjał wieczornym spacerom. Ciekawy film, w którym nie brakowało pościgów i strzelanin przyciągnął na seans setkę widzów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!

Czytaj więcej... (1022 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Bajkolandia 2016! Ależ to była niedziela! Gigagaleria Foto!
31 Maja 2016 - 4935 Odsłon

Kultura Andrychów Ten dzień na długo pozostanie w sercach i pamięci najmłodszych mieszkańców Gminy Andrychów. W niedzielne popołudnie centrum Andrychowa zamieniło się w wielki gród z zamierzchłych czasów. Po ulicach spacerowali rycerze w zbrojach, obok Pałacu Bobrowskich odbywały się regularne walki na mieczem, strzelano z armaty i broni palnej! Zastanawialiśmy się czy nie podzielić tego reportażu na kilka mniejszych, ale co tam! Zobaczcie jakie atrakcje Andrychów przygotował dla swoich najmłodszych obywateli!

Czytaj więcej... (23544 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Irena Santor - królowa polskiej piosenki w Andrychowie!
28 Maja 2016 - 4406 Odsłon

Kultura Andrychów W Miejskim Domu Kultury gościliśmy artystkę obdarzoną jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej piosenki - Irenę Santor. Bez wątpienia artystka należy do panteonu gwiazd polskiej piosenki. W muzycznej podróży towarzyszyli jej Mariusz Dubrawski na fortepianie oraz Wojciech Ruciński na kontrabasie. Publiczność wypełniła andrychowski MDK po brzegi! Bilety na koncert rozeszły się w zawrotnym tempie! Artystka zaprezentowała wiele z piosenek, które towarzyszyły nam przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Nie zabrakło również wspomnień, wśród których przewijało się wiele nazwisk wybitnych twórców - autorów muzyki i tekstu. Młynarski, Krajewski, Wasowski, Karcz, Przybora, Osiecka - długo można by wymieniać tych, dzięki którym głos piosenkarki mógł przekazywać tak piękne treści - oprawione w nienaganną linię melodyczną. Podczas koncertu nie zabrakło wielkich hitów, ale też materiału z najnowszych opracowań. Ikona polskiej piosenki wspominała czasy zniszczonej Warszawy, początki swojej kariery oraz działalność w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze - ukazując kolejny swój talent - piękną konferansjerkę, prowadzoną lekko i z wyczuciem. Nie bez powodu co chwilę nagradzana była gromkimi brawami, a w kącikach oczu wiele osób ukradkiem ocierało łzy wspomnień. Piękny koncert! Zobaczcie sami!

Czytaj więcej... (2324 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychow Music Festival!
25 Maja 2016 - 3500 Odsłon

Kultura Andrychów 2 lipca 2016 r. na Stadionie AKS Beskid, ul. Kościuszki 1 odbędzie się ANDRYCHOW MUSIC FESTIVAL! Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. ANDRYCHÓW MUSIC FESTIVAL to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie muzyczne - organizowana z rozmachem plenerowa impreza skierowana do entuzjastów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej w każdym wieku, łącząca na scenie artystów polskich i zagranicznych. Magię Festiwalu tworzyć będą ludzie emanujący niezwykłą energią i radością płynącą z autentycznej pasji, jaką jest dla nich muzyka. 2 lipca na scenie wystąpią fantastyczni artyści: KATE RYAN, GORDON HASKELL oraz Zespół DŻEM.Informacje o występujących artystach oraz aktualności (między innymi mapę parkingów, regulaminy imprezy i ceny biletów można znaleźć na specjalnej - festiwalowej stronie: www.andrychowmusicfestival.eu

Warto zapoznać się z informacjami, ponieważ organizator przewiduje sprzedaż biletów online w obniżonej cenie. Wszyscy, którzy zakupią bilet w przedsprzedaży mogą kupić go znacznie taniej - np. kupując bilet do 31.05.2016 r. jego koszt jest prawie połowę niższy!

Czytaj więcej... (30 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Tego jeszcze nie grali! Burza dźwięków!
23 Maja 2016 - 3250 Odsłon

Kultura Andrychów Takiego duetu jeszcze nie gościliśmy na scenie MDK! Instrumenty, zwykle kojarzone z muzyką klezmerską, mające niezwykłą moc i energię, aby towarzyszyć i pobudzać do radosnej zabawy - tym razem zamieniły się w namiastkę... filharmonii! Trudno nam wytłumaczyć w jaki sposób to się stało, ale - tak właśnie było! Muzykom udało się dokonać rzeczy niemal niemożliwej i zastąpić niemal całą orkiestrę. Polak i Serb - dwaj wirtuozi stworzyli niepowtarzalny projekt muzyczny i "przepisali" na te właśnie - dwa instrumenty znane utwory muzyki klasycznej. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie dzięki dobrej współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie zaprosiło mieszkańców Gminy Andrychów na ich koncert - "New Colours of the Past" (Nowe kolory przeszłości). Tytuł idealnie wpasował się w doznania artystyczne. Znani nam dobrze - Vivaldi, Händel, Berg, Penderecki i wielu innych - zabrzmieli zupełnie na nowo w "odkurzonych", ba - kunsztownie zreinterpretowanych aranżacjach. Saksofonista Michał Knot i świetnie władający językiem polskim - akordeonista Bogdan Laketic :) nie tylko dali upust swojej pasji tworzenia niecodziennej muzyki, ale też - podzielili się z publicznością dobrym humorem i uśmiechem! Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... (1206 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zaadoptuj książkę II. Świetna inicjatywa CKiW!
23 Maja 2016 - 3242 Odsłon

Kultura Andrychów Amatorzy spacerów w Parku Miejskim z zaciekawieniem obserwowali instalację/scenografię imprezy - drugiej edycji akcji "Zaadoptuj książkę" Sporą inwencją wykazały się organizatorki i realizatorki pomysłu. Oprócz zorganizowania akcji zadbano również o dobre samopoczucie odwiedzających. Na uczestników czekały świeże owoce, pyszne - własnoręcznie przygotowane mufinki oraz przepyszna lemoniada! ze świeżymi listkami mięty i kostkami lodu! Impreza skierowana była do miłośników książek i ludzi z wyobraźnią. Akcję wsparły Firma CMC - producent palet, PSS Społem i Hurtownia Owoców "Owoc". Piękne, niedzielne popołudnie sprzyjało organizatorom - instruktorkom Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Dzięki temu impreza mogła odbyć się na świeżym powietrzu w zaciszu tarasu Pałacu Bobrowskich. Jaki był główny cel akcji? Organizatorzy zaproponowali, by zamiast trzymać na półce lektury, do których już raczej nie wrócimy - pozwolić innym poznać ich treść i dać sobie szansę na odkrycie innych - ciekawych książek. Oprócz bezgotówkowej wymiany na najmłodszych czekała tez wspólna zabawa - własnoręczne rysowanie ilustracji i napisanie bajki! Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... (1362 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 DUO ALIADA - odkurzona klasyka
18 Maja 2016 - 3285 Odsłon

Kultura Andrychów W piątek 20 maja o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury wystąpi saksofonowo-akordeonowe DUO ALIADA z Austrii, w skład którego wchodzą... Polak Michał Knot i Serb Bogdan Laketic. Podczas koncertu zatytułowanego "New Colours of the Past" ("Nowe kolory przeszłości") usłyszymy utwory kompozytorów pochodzących z różnych epok, od muzyki dawnej Händla i Vivaldiego, poprzez folklor węgierski (Bartók) i andaluzyjski (Falla), kończąc na współczesnych utworach Berga i Pendereckiego.


Czytaj więcej... (1351 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Vive La France - przedszkolaki!
30 Kwietnia 2016 - 5667 Odsłon

Kultura Andrychów Jeśli wydaje Wam się, że Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie to tylko duże koncerty dla młodzieży i dorosłych, popisy gwiazd scen koncertowych i ekranu, wieczorki poetyckie, spotkania w klubach podróżnika, festiwale i przeglądy... - to jesteście w błędzie :) Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni na jedną z edycji warsztatów z cyklu "W torbie Podróżnika" Vive La France - skierowaną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie znalazły się podstawowe informacje o Francji ukazane w formie bajkowej, interaktywnej opowieści. Była przerwa na drugie śniadanie podczas której dzieci próbowały bagietek, herbatki i croissantów. Na zakończenie, po etiudzie aktorskiej i rozgrzewce odbyła się sesja zdjęciowa z zabawnymi rekwizytami. Zajęcia tak spodobały się maluchom i opiekunom, że przewidziano kolejną ich edycję. Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... (2635 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Muzyka Karola Lipińskiego i obrazy mistrzów
24 Kwietnia 2016 - 6689 Odsłon

Kultura Andrychów Kto by się spodziewał, że w Pałacu Bobrowskich, w sali balowej zabrzmią tak piękne dźwięki, dodatkowo - w takim wykonaniu i oprawie! Trójka znakomitych artystów zaprosiła mieszkańców Andrychowa na koncert dzieł słynnego wirtuoza Karola Lipińskiego. Wszystko za sprawą Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, które miejsce przy ulicy Rynek 69, tak ważne w dziejach Andrychowa przygotowało na przybycie gwiazd muzyki kameralnej - wirtuozów światowej sławy: Konstantego Andrzeja Kulki - skrzypce, Andrzeja Gębskiego - skrzypce oraz Andrzeja Wróbla - wiolonczela. Sylwetki artystów, oraz słowo wstępne dotyczące muzyki i twórczości Karola Lipińskiego (1790 - 1861) jednego z najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec pierwszej połowy XIX w. stawianego na równi z Niccolo Paganinim przedstawił Aleksander Gortat. Koncert nie mógłby się odbyć w tak pięknej formule gdyby nie pomoc i hojność mecenasa andrychowskiej Kultury - ABS Banku Spółdzielczy w Andrychowie oraz sponsorów - firm PAKO PLUS - hurtownia tkanin, STAHBUD - usługi ogólnobudowlane i KOCIERZ HOTEL & SPA.

Czytaj więcej... (8352 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Coś się wydarzy w Pałacu Bobrowskich? Tak! Już w ten piątek!
20 Kwietnia 2016 - 5624 Odsłon

Kultura Andrychów Tak się przyzwyczailiśmy do niezwyczajnych imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, że stwierdziliśmy - nic nas już nie jest w stanie zaskoczyć. A jednak! Przechodząc przez Park Miejski zauważyliśmy wzmożony ruch w okolicach i wewnątrz Pałacu Bobrowskich! Zerkamy, a tu praca wre! W ruch poszły miotły, pędzle, płyn do okien :) Pomieszczenia odnowiono i przebudowano - sprawiając, że dwie wielkie sale znajdujące się od strony tarasu połączyły się w jedną! To właśnie tam w najbliższy piątek zapowiada się fantastyczny wieczór z piękną muzyką! Kultura Andrychów szykuje prawdziwą niespodziankę! Koncert Mistrza Skrzypiec Konstantego Andrzeja Kulki! Zapraszamy serdecznie! 22 kwietnia (piątek) 2016 r. o godz.19.30 do Pałacu Bobrowskich. To pierwszy z cyklu koncertów "Z muzyką na poważnie" - Mistrz Kulka proponuje... Muzyka Karola Lipińskiego. W przebudowanych - jasnych i ciepłych (sami się zdziwiliśmy jakie miłe ciepło potrafią dać piece kaflowe) pomieszczeniach Pałacu wystąpi Trio najlepszych Wirtuozów światowej sławy: Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce, Andrzej Gębski - skrzypce i Andrzej Wróbel - wiolonczela. Już zawisły pierwsze banery - w tym baner Głównego Sponsora, Mecenasa Andrychowskiej Kultury - ABS Banku Spółdzielczego! Wyraźnie widać, że wszystko jest pod dobrą kontrolą! Nawet tulipany przed Pałacem, są w pięknym, dobrze nam znanym kolorze :) - zresztą sami zobaczcie w jakim! :) Tymczasem jeszcze raz serdecznie polecamy Wam ten pełen artystycznych przeżyć i pięknej muzyki wieczór w niezwykłych wnętrzach nowej przestrzeni kulturalnej naszego miasta!

Czytaj więcej... (597 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Z muzyką na poważnie: Mistrz Kulka proponuje... Muzyka Karola Lipińskiego
19 Kwietnia 2016 - 5601 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza 22 kwietnia (piątek) 2016 r. o godz.19.30 do Pałacu Bobrowskich! W niezwykłej scenerii usłyszymy piękne kompozycje rozpoczynające cykl koncertów: Z muzyką na poważnie. Pierwszy z nich - Mistrz Kulka proponuje... Muzyka Karola Lipińskiego! w wykonaniu trio najlepszych wirtuozów światowej sławy! W Pałacu Bobrowskich zagrają Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce, Andrzej Gębski - skrzypce, Andrzej Wróbel - wiolonczela. Słowo - dr hab. Lidia Targowska.

Czytaj więcej... (2151 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Orfeusz odebrał Eurydykę i wieniec laurowy Odeonu
11 Kwietnia 2016 - 5989 Odsłon

Kultura Andrychów Dawno, dawno temu, kiedy na świecie nikt nie słyszał jeszcze o PIT'ach, VAT'ach, NIP'ach i PESELA'ach - ach... co to były za dziwne czasy :) - w Grecji i Rzymie wieńcem laurowym ozdabiano głowy mocarzy - zwycięzców igrzysk. Z tamtych właśnie czasów pochodzi kanwa scenariusza autorstwa zespołu teatru "Bynajmniej" (Stowarzyszenia Moje Krzyszkowice z Wieliczki) który na bazie "Orfeusza w piekle" opery komicznej Offenbacha i libretta wg adaptacji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego stworzył... prawdziwy sceniczny majstersztyk burząc odwieczną zasadę, jakoby pierwsi mieli być ostatnimi, a ostatni - pierwszymi!

Czytaj więcej... (4003 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Grand Prix Odeonu? Mamy swojego faworyta!
10 Kwietnia 2016 - 5687 Odsłon

Kultura Andrychów Mimo, że wyniki Odeonu są jeszcze jedną wielką niewiadomą - my już wiemy kto w tym roku zdobył Grand Prix naszych serc. Bez wątpienia jest to zespół teatralny "Przebudzeni" z Ostródy. Niezwykły, poruszający, prawdziwy, szczery, czysty, mądry, a jednocześnie naturalnie prosty przekaz poruszył nas tak, że ciarki nadal biegną po plecach! Sięgając w zakamarki pamięci nie przypominamy sobie, byśmy oglądali na scenie andrychowskiego Odeonu równie poruszający obraz autorstwa teatrów amatorskich. Grupa Teatralna "Przebudzeni" Koła PSOUU w Ostródzie to teatr ruchu, muzyki i niepowtarzalnych emocji! Kolejny już raz ze sceny MDK popłynął bardzo silny przekaz, udowadniając, że prawdziwy teatr mieszka w duszach - nie w umyśle.

Czytaj więcej... (9652 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wiosna! "Na przełęczy" Witkacego w Miejskim Domu Kultury!
10 Kwietnia 2016 - 5019 Odsłon

Kultura Andrychów Górna półka imprez andrychowskiej Kultury wzbogaciła się o kolejną niezwykłą pozycję. Wydawać by się mogło, że niektóre sztuki znajdujące się w repertuarze charakterystycznego i niezwykłego teatru Witkacego nie mogą, ze względu na warunki sceniczne odbyć się w naszym mieście. Centrum Kultury i Wypoczynku udowodniło po raz kolejny, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a chcieć - to móc! Przebudowano otoczenie MDK, zaaranżowano miejsca dla publiczności, a salę i scenę MDK zamieniono w... górską krainę! Dzięki temu - na rozpoczęcie sztandarowej imprezy CKiW ostatnich lat - Wiosny w Teatrze - mieliśmy możliwość obejrzeć dzieło Stanisława Witkiewicza - "Na przełęczy". Sala MDK przyjęła pod swój dach największe bogactwo południa Polski - urodę i majestat Tatr oraz ciekawe spostrzeżenia dotyczące górali, ludzi gór oraz wytrawnych, ale też "niedzielnych" turystów.

Czytaj więcej... (8404 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wiosna w Teatrze rozpoczyna się już w ten weekend!
07 Kwietnia 2016 - 4856 Odsłon

Kultura Andrychów Zakwitły magnolie - to od lat widoczny znak tego, że przybywa wiosna! Od kilku lat ich kwitnienie zbiega się w czasie z najważniejszą imprezą teatralną w andrychowskiej Kulturze - "Wiosną w Teatrze". Spektakle gościnne, spektakle konkursowe, koncerty i wiele okołoteatralnych imprez czeka na miłośników teatru amatorskiego. Wiosna w Teatrze rozpoczyna sie bardzo mocnym akcentem! W piątek o godzinie 19.00 na scenie MDK zaprezentowany będzie spektakl gościnny: Zakopiański Teatr Witkacego "Na przełęczy" wg St. Witkiewicza i W. Eljasza, reż. Andrzej Dziuk. Szczegółowy program wiosny w Teatrze dostępny jest w rozwinięciu wiadomości. Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne pod hasłem WIOSNA W TEATRZE odbędą się w dniach 8 - 13 kwietnia 2016 roku. Impreza organizowana jest przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. W jej skład wchodzą: XXIII Ogólnopolski Otwarty Festiwal Teatrów Amatorskich ODEON (9 - 10 kwietnia), VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży KOCIOŁ TEATRALNY (10 - 12 kwietnia), IV Otwarty Festiwal Teatrzyków Dziecięcych CHCECIE BAJKI - OTO BAJKA (13 kwietnia). Konkursowe spektakle prezentowane będą na scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie. Szczegóły imprezy: www.kultura.andrychow.eu/wiosna Zapraszamy!Czytaj więcej... (4749 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Nowatorski projekt fotograficzny - edycja pilotażowa
04 Kwietnia 2016 - 4153 Odsłon

Kultura Andrychów Dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz wybranych artystów wystawiających swoje prace w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie mamy okazję realizować projekt, który w nieszablonowy sposób będzie prezentował wystawy organizowane w MDK. Od wielu lat Andrychów odwiedzają niezwykli ludzie, prezentując tu swoją twórczość. Korzystając z okazji dostępu do ich prac - podczas wystaw organizowane będą portretowe sesje fotograficzne, które jako niezwykłą kanwę wykorzystywały będą prezentowane w ramach wystaw prace. Być może, po jakimś czasie uda się zorganizować wystawę fotografii dokumentujących wystawy :) Zapraszamy Was na pierwsze efekty sesji, do której jako rewelacyjne tło posłużyły prace Sławka Matyjaszewskiego prezentowane w Miejskim Domu Kultury. Jego dzieła stawiają przed widzem nieograniczoną możliwość przemyśleń. Szczególnie inspirująca jest instalacja łodzi. Wystawę dokumentowaliśmy już wcześniej tutaj. Dzięki Patrycji Bizoń oraz Alicji Wołoch, które zgodziły się być częścią pilotażowej edycji projektu zapraszamy Was do obejrzenia efektów pierwszej sesji fotografii portretowej związanej z żyjącą przestrzenią wystawienniczą - pracami Sławka Matyjaszewskiego - LandArt. Mamy nadzieję, że tego rodzaju działania przyczynią się do większego zainteresowania sztuką, zwłaszcza wśród młodych odbiorców. Ot, taka nasza malutka próba naprawy świata i promocji sztuki, która jak wiemy - łagodzi obyczaje :)

Czytaj więcej... (1701 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Mesjasz" - Niezwykłe zakończenie Świąt Wielkanocnych
30 Marca 2016 - 3957 Odsłon

Kultura Andrychów Trudno wyobrazić sobie lepsze zakończenie kulturalno-duchowe tegorocznych Świąt Wielkanocnych. 28. marca w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 19.00 CKiW w Andrychowie zaprosiło do Miejskiego Domu Kultury na niezwykłe wydarzenie muzyczne - KONCERT PASCHALNY - ORATORIUM "MESJASZ" HAENDLA, poruszający najdelikatniejsze struny naszego jestestwa - miłość, wiarę, nadzieję - życie i śmierć Mesjasza! Nic dziwnego, że na sali pojawili się również przedstawiciele duchowieństwa. Koncert był jednocześnie wstępem i zapowiadanym - pierwszym z cyklu corocznych koncertów paschalnych. Aby w pełni odebrać dzieło, jego wielką moc i artyzm twórcy - nie można go rozpatrywać wyłącznie w kwestii muzycznej. 275 lat temu Georg Friedrich Haendel skomponował oratorium "Mesjasz", które wkrótce zostało uznane przez muzyczny establishment niemal całego świata jako dzieło ponadczasowe.

Czytaj więcej... (7155 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Sławek Matyjaszewski - Land Art - wolność i przestrzeń
21 Marca 2016 - 4960 Odsłon

Kultura Andrychów Zapraszamy serdecznie na wystawę prac Sławka Matyjaszewskiego Land-Art mającą miejsce w Miejskim Domu Kultury. Artysta lubi wolność i przestrzeń w życiu jak i twórczości. Tworzenie daje mu wolność w kreowaniu rzeczy. Otaczająca go przestrzeń to jednocześnie obszar ekspozycji jego prac, nieograniczony ścianami. Trzeba przyznać, że słowa określające twórczość artysty - wolność i przestrzeń - idealnie pasują również do sposobu postrzegania jego prac. Oglądając je poczuliśmy właśnie wolność i przestrzeń. Prace stawiają przed odbiorcą nieograniczoną możliwość interpretacji. Podczas wernisażu artysta opowiadał o swoich fascynacjach, potrzebie tworzenia i możliwościach wykorzystania monumentalnych dzieł nie tylko do promowania sztuki, ale też - promocji miejsca, poprzez zmianę krajobrazu i wykorzystanie otwartych przestrzeni na niepowtarzalne miejsca ekspozycji.

Czytaj więcej... (6598 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Łowcy. B - reaktywacja imperium!
21 Marca 2016 - 4148 Odsłon

Kultura Andrychów Ten występ jest doskonałym przykładem na potwierdzenie powiedzenia, że nie ma ludzi niezastąpionych. Wydawać by się mogło, ze po "zmianach personalnych" w Łowcach.B - kabaret straci publiczność przyzwyczajoną do sami wiecie kogo :) Tymczasem - BUM! Okazało się, że nic bardziej mylnego! Kabaret kwitnie i przez niemal cały czas występu wywołuje wielkiego banana na twarzach słuchaczy. Napisaliśmy "niemal", bo doszły nas pomruki niezadowolenia dochodzące od balkonowej publiczności:) Świeży, pełen polotu, a dodatkowo - spersonalizowany pod kątem miejsca występ - podobał się publiczności! zwłaszcza, że często to ona stawała się "piątym" elementem występu facetów, którzy przywieźli do Andrychowa absolutnie nowy materiał... Zielony cotton :) Reasumując - kabaret wykazał się dużą znajomością okolicy, zwłaszcza okolicznych wiosek :) Czy wiecie, że Kozy to największa pod względem ilości mieszkańców wieś w Polsce? :) Łowcy dowiedli też, że są ekspertami od nocy muzeów i wystrojów wnętrz rodem z lat 80'tych :) Wszystkim, którzy zastanawiają się, czy Łowcy.B dają obecnie rady odpowiadamy bez wahania! DAJĄ! I TO JAK! POLECAMY!

Czytaj więcej... (821 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Idą Święta! Zobaczcie jak pięknie jest w Rynku Sztuki!
18 Marca 2016 - 4072 Odsłon

Kultura Andrychów Zbliża się szczególny czas dla nas Wszystkich. Święta Wielkiej Nocy tuż tuż! Kilka dni temu natknęliśmy się na ciekawą sytuację. W Rynku Sztuki realizowano jeden z wielu odbywających się tam warsztatów tematycznych rękodzieła artystycznego. Grupa dzieciaków pod okiem instruktorek CKiW / Rynku Sztuki oraz Gospodyń Sabiny Prus i Haliny Markowskiej ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich - Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezinki tworzyła ozdoby do Palm Wielkanocnych. Wszystko w otoczeniu świątecznych ozdób i pięknych przedmiotów znajdujących się w tej niezwykłej filii andrychowskiego Centrum Kultury. Humory dopisywały! Zobaczcie garść fotek! Na jednej z nich zauważycie prawdopodobnie najlepsze nożyczki z ząbkami w Gminie Andrychów. Właścicielka - Halina Markowska dostała je od swojej mamy. Nożyczki kupione były jeszcze przed wojną, ale do tej pory sprawują się idealnie. Sami przyznacie, że tego rodzaju działania to coś więcej niż wyłącznie rozwijanie zdolności manualnych wśród maluchów. Tradycja, patriotyzm, miłość do regionu i miejsca zamieszkania nie bierze się z powietrza. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał...

Czytaj więcej... (5646 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Piękny marzec w andrychowskiej Kulturze!
10 Marca 2016 - 4147 Odsłon

Kultura Andrychów Marzec to bardzo pracowity miesiąc w andrychowskiej Kulturze. Centrum Kultury i Wypoczynku przygotowało wiele atrakcji dla mieszkańców miasta i gminy Andrychów. Od wielu lat obserwując działania i imprezy kulturalne w naszej gminie zauważyć można stały wzrost zainteresowania udziałem w imprezach kulturalnych Płci Pięknej. W zdecydowanej większości to właśnie Panie uczestniczą czynnie w wydarzeniach kulturalnych. Nic dziwnego, że w miesiącu marcu właśnie z myślą o nich przygotowano szereg dedykowanych imprez. Szczególnym dniem był 8 marca. Cykl imprez w Andrychowie rozpoczął się tego dnia w Rynku Sztuki. Następnie w Miejskim Domu Kultury odbył się niecodzienny koncert!

Czytaj więcej... (5922 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W Targanicach spotkaliśmy wzorzec kobiety idealnej
10 Marca 2016 - 4702 Odsłon

Kultura Andrychów Od wielu lat w przestrzeni Kultury Gminy Andrychów funkcjonuje niezwykły zespół - grupa teatralna "Jaka?". Mamy niewątpliwą przyjemność śledzić... oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu :) - bogatą historię grupy, a właściwie to, śmiało można powiedzieć - supergrupy aktorek, piosenkarek i recytatorek z targanickiego Magla. Grupa od 2008 roku działa pod skrzydłami Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, a niewątpliwą inspiratorką działań, aniołem i opiekunką wytyczającą nowe kierunki rozwoju i ekspresji jest Kinga Piesko - absolwentka Animacji Społeczno-kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz instruktorka Domu Kultury w Targanicach.

Czytaj więcej... (7946 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jej znaki szczególne to zachwyt i rozpacz...
27 Lutego 2016 - 4074 Odsłon

Kultura Andrychów Niezwykle rzadko zdarza się tego rodzaju wydarzenie! 23 lutego, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło miłośników literatury i twórczości Wisławy Szymborskiej do saloniku literackiego na spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książki "Nic zwyczajnego - o Wisławie Szymborskiej". Doktor habilitowany nauk humanistycznych, sekretarz noblistki - Wisławy Szymborskiej, pracownik Wydziału Polonistyki UJ, wykładowca teorii literatury i retoryki przez niemal dwie godziny opowiadał o kilkunastu latach pracy u boku wybitnej polskiej poetki i eseistki - laureatki literackiej nagrody Nobla za rok 1996.

Czytaj więcej... (5771 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jak powstają Anioły... czyli wielka sztuka w maleńkiej świetlicy
20 Lutego 2016 - 4289 Odsłon

Kultura Andrychów Na te warsztaty ostrzyliśmy sobie pazurki już od jakiegoś czasu. Dlaczego? Od lat CKiW w Andrychowie zadziwia nas pomysłami na nowe rodzaje artystycznej ekspresji. Te pomysły realizowane są zarówno w Miejskim Domu Kultury, jak i w małych wiejskich placówkach naszej gminy. Czytając program imprez organizowanych przez andrychowską Kulturę w miesiącu lutym natknęliśmy sie na plakat informujący o warsztatach artystycznych w Sułkowicach Bolęcinie: Powertex - Czy Anioł ma skrzydła? O Powertexie słyszeliśmy już znacznie wcześniej wiele pochlebnych opinii. To preparat, utwardzacz na bazie wody, sprzedawany jako gotowy do użycia produkt, reklamowany przez producenta jako bezpieczny dla ludzi i środowiska. Co ważne, mogą z nim pracować również dzieci. Praca twórcza z tą substancją polega na namaczaniu, lub malowaniu nią materiałach chłonnych: bibuły, tkanin, koronek, kartonów. To jednak nie wszystko! Powertex łączy się również z produktami samoutwardzalnymi - gliną, kamykami, drewnem, piaskiem, gipsowymi odlewami itp. Daje to olbrzymie pole do artystycznej ekspresji!

Czytaj więcej... (3553 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja reanimacyjna w Miejskim Domu Kultury!
20 Lutego 2016 - 3733 Odsłon

Kultura Andrychów Nie martwcie się! Nie chodzi o ludzi, lecz o przywracanie do życia - odnawianie i stylizację zabytkowych, starych i zniszczonych mebli z duszą. Placówka Centrum Kultury i Wypoczynku - Andrychowski Rynek Sztuki nie tylko sprzedaje piękne przedmioty, ale również pomaga ratować i przywracać do życia rzeczy do których czujemy szczególny sentyment, a które z biegiem czasu utraciły swój dawny blask. Zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu stylów meblarstwa, techniki renowacji oraz materiałów do renowacji prowadzi Władysław Klaja - artysta plastyk, konserwator, pedagog. Na zajęcia można, a nawet trzeba zabrać ze sobą mebel do stylizacji. Stołki, krzesła, fotele, szafki, ramy luster, stoliki i wiele różnych przedmiotów codziennego użytku na warsztatach nabierają rumieńców i jak kiedyś - cieszą nasze oczy! Warsztaty są również okazją do praktycznego zapoznania się ze współczesnymi technikami zdobienia i renowacji mebli. Jesteśmy pewni, że po takim liftingu przedmioty "skazane" na niebyt jeszcze przez długi czas będą cieszyć nasze oczy swoim niepowtarzalnym wyglądem. Zobaczcie z jaką pasją pracują uczestnicy zajęć!

Czytaj więcej... (1398 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Z sercem na ramieniu" - wernisaż prac Grupy Twórców My
14 Lutego 2016 - 5389 Odsłon

Kultura Andrychów 12 lutego 2016 roku w WDK Inwałd zorganizowano wernisaż prac artystów tworzących w ramach Grupy Twórców "MY". Wystawie towarzyszył recital w wykonaniu andrychowskich licealistów - Wiktorii Łabędzkiej, Dominiki Talar, Michała Komendery i Marka Ochockiego. Ci, którzy śledzą historię Grupy "My" bez trudu zauważyli nowe prace, ale też nowe style w twórczości członków grupy, która od wielu lat dzieli się efektami swojej twórczości z mieszkańcami Andrychowa i okolic. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wernisażu!

Czytaj więcej... (3696 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 XXI Wieczór Austriacki i okrągły jubileusz ABS Banku Spółdzielczego
14 Lutego 2016 - 4034 Odsłon

Kultura Andrychów 13 lutego 2016 roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców miasta i gości naszej gminy na "Wielką Galę Koncertową Pod gwiazdami Wiednia i Budapesztu - XXI Wieczór Austriacki". Muzyczną ucztę uzupełniły występy tancerzy Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Johana Kruka zagrała najpopularniejsze utwory opery i operetki, uzupełnione popisami solistów: Swietłany Kaliniczenko (sopran liryczno-koloraturowy) i Nazara Tatsyshyna (tenor) oraz wirtuoza skrzypiec - solisty - Maestro Artura Banaszkiewicza i utalentowanego Mateusza Targowskiego (trąbka). Ta przemyślana kompozycja muzyki, wirtuozerii i dobrego humoru serwowanego przez prowadzącą imprezę dr hab. Lidię Targowską - pobudziła muzyczne "kubki smakowe" publiczności, która wypełniła salę MDK po brzegi! Gośćmi koncertu była delegacja ukraińskiego Storożyńca, oraz konsul Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie. Obecni byli również przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Tomaszem Żakiem i wiceburmistrzem - Mirosławem Wasztylem.

Czytaj więcej... (9869 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Artystyczne święto - wernisaż twórczości Adama Jacka Kozaka
06 Lutego 2016 - 4326 Odsłon

Kultura Andrychów Artystyczny świat Gminy Andrychów miał wczoraj prawdziwe święto! W piątek 5 lutego 2016 roku w Miejskim Domu Kultury miał miejsce wernisaż twórczości Adama Jacka Kozaka. Artyści, przyjaciele i znajomi artysty bardzo licznie przybyli na wystawę, której pomysłodawczynią była Pani Ewa Partyka. Artysta wiele lat życia spędził w Gminie Andrychów. Pani Ewa oprócz podsumowania działalności artystycznej Adama Jacka Kozaka przytoczyła mnóstwo wspomnień z andrychowskich czasów malarza, anegdot i historii związanych z otwartym na ludzi - malowniczo położonym domem - pracownią artysty mieszczącą się kiedyś w Targanicach. Jak wspomnieliśmy wernisaż cieszył się bardzo dużą frekwencją. Przybyli okoliczni artyści oraz absolwenci i studenci ASP. Wśród gości zauważyliśmy również burmistrza Andrychowa - Tomasza Żaka.

Czytaj więcej... (3177 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zapowiada się wydarzenie muzyczne roku 2016! Oratorium "Mesjasz"!
27 Stycznia 2016 - 4771 Odsłon

Kultura Andrychów 275 lat temu Georg Friedrich Haendel skomponował oratorium "Mesjasz", które szybko zostało uznane przez muzyczny establishment niemal całego świata jako dzieło ponadczasowe. To właśnie z tego oratorium pochodzi jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych kompozycji Haendla - chór "Hallelujah", toczący od lat "walkę" o prym najlepszej kompozycji z "Pasją Św. Mateusza" - Bacha. Podobnie jak wiele niepowtarzalnych dzieł także i Haendlowski "Mesjasz" powstał pod wpływem impulsu, rozterek i burzliwych przeżyć jego autora. W kilkanaście dni na bazie wersetów z Pisma Świętego zestawionych przez Charlesa Jennensa powstało dzieło uważane przez wielu jako najdoskonalsza kompozycja wszechczasów. Dlaczego o tym piszemy? Od wielu lat Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oferuje mieszkańcom i gościom naszej gminy przeżycia muzyczne, teatralne i literackie z bardzo wysokiej półki. Przez ostatnie kilka lat natężenie i poziom przeżyć artystycznych towarzyszących kolejnym imprezom... chociaż wydaje się to niemożliwe - nieustannie rośnie! Wydawać by się mogło, że po "Nieszporach Ludźmierskich" - oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego nic nas już nie powinno zaskoczyć - a jednak! 28. marca w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 19.00 CKiW w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury na niezwykłe wydarzenie muzyczne - KONCERT PASCHALNY - ORATORIUM "MESJASZ" HAENDLA, poruszający najdelikatniejsze struny naszego jestestwa - miłość, wiarę, nadzieję - życie i śmierć Mesjasza! Warto dodać, że koncert jest zapowiedzią, a jednocześnie wielkim otwarciem cyklicznych, corocznych koncertów paschalnych.

Czytaj więcej... (3773 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Taniec orientalny i Kino Kobiet w Kinie Studyjnym Świadomego Widza - FOTO!
23 Stycznia 2016 - 5150 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło na niezwykła imprezę - KINO KOBIET - Wieczór Orientalny w Kinie Studyjnym Świadomego Widza w Miejskim Domu Kultury. 22 stycznia 2016 przybyli goście obejrzeli nie tylko seans kinowy. Czekało na nich mnóstwo innych atrakcji! Bilety na spotkanie rozeszły się jak świeże bułeczki. Nie starczyło dla wszystkich chętnych, dlatego też organizatorzy postanowili powtórzyć imprezę dodatkowo w marcu. Dlaczego? W programie znalazł się również pokaz tańca orientalnego w wykonaniu grupy tanecznej pod kierunkiem Aje (Weroniki Jodłowskiej). Organizatorzy zadbali o to, by mamy opiekujące się dziećmi również mogły uczestniczyć w imprezie. Po zakończeniu pokazu - w czasie gdy oglądały w kinie seans filmowy oraz uczestniczyły w dyskusjach i pokazach kosmetycznych - dzieci były pod opieką instruktorek i animatorek CKiW.

Czytaj więcej... (7644 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 25 stycznia zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Andrychowski Wagabunda!
14 Stycznia 2016 - 5116 Odsłon

Kultura Andrychów W Singapurze budował krematoria, w Indonezji był rybakiem. W Indiach pracował jako pomocnik mleczarza. Spotkał się z Dalajlamą, a w tym roku jako pierwszy Polak na rowerze wjechał do Murmańska. Historia niesamowitego człowieka ze Śląska. Mieczysław Bieniek. Hajer nie do zajechania. Hajer to po śląsku górnik. To właśnie w kopalni rozpoczęła się życiowa przygoda Mietka Bieńka - człowieka, który z dnia na dzień postanowił zmienić całe swoje życie.

Czytaj więcej... (3343 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 KINO KOBIET - Wieczór Orientalny w Kinie Studyjnym
11 Stycznia 2016 - 5194 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zaprasza na KINO KOBIET - Wieczór Orientalny w Kinie Studyjnym Świadomego Widza w Miejskim Domu Kultury. 22 stycznia 2016, godz. 19.00. W programie przewidziano: godz. 19.00 - Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu grupy tanecznej pod kierownictwem Aje (Weroniki Jodłowskiej), godz. 19.30 - Seans filmowy "Smak Curry", godz. 21.15 - Pokazy kosmetyczne: makijaże: Anna Rusinek, zabiegi pielęgnacyjne na ciało: Kinga Orkisz, pokaz fryzjerski: Maksymilian Morawski.

Czytaj więcej... (168 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Dziadek do orzechów" - ponadczasowy balet w andrychowskim MDK - megagaleria foto!
10 Stycznia 2016 - 5515 Odsłon

Kultura Andrychów W sobotni wieczór Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców Andrychowa na Galę Noworoczną, podczas której wystąpili artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, prezentując balet "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego. Piękne tancerki i przystojni tancerze zaprezentowali swoją wizję ponadczasowej bajki Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Scena Miejskiego Domu Kultury zamieniła się w krainę snu małej dziewczynki. Zanim na scenie pojawili się artyści zza naszej wschodniej granicy - usłyszeliśmy ciekawą opinię dotyczącą działań CKiW w Andrychowie. Okazuje się, że na tegoroczną Galę Noworoczną przybyli również mieszkańcy okolicznych miast i ościennych gmin. "W tym Andrychowie ciągle mają coś nowego, innego, z rozmachem - często tu przyjeżdżamy" - doszły nas dźwięki rozmowy. Faktycznie - to kolejna niezwykle atrakcyjna propozycja CKiW, a jednocześnie bardzo ciekawe rozpoczęcie tegorocznego sezonu imprez kulturalnych. Nad wydarzeniem patronat medialny sprawowały portal miejski - Andrychow.pl i Nowiny Andrychowskie.

Czytaj więcej... (7858 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Szósta Andrychowska Wigilia. Megagaleria foto!
20 Grudnia 2015 - 5156 Odsłon

Kultura Andrychów Kolejny raz mieszkańcy Andrychowa spotkali się na Placu Mickiewicza podczas wspólnej, miejskiej Wigilii. W świąteczny nastrój wprowadził nas Brass Land & Drums - zespół składający się z muzyków Miejskiej Orkiestry Dętej "Andropol". Co tu dużo mówić - ten projekt to muzyczna wyższa szkoła jazdy! Miło było posłuchać, zwłaszcza, że pogoda tego dnia kolejny raz sprawiła, że święta Bożego Narodzenia wyglądały raczej jak Wielkanoc :)! Bez wątpienia gwiazdami spotkania były maluchy z Przedszkola nr 5, które zaprezentowały się w wiązance pięknych, dynamicznie zaśpiewanych kolęd i pastorałek! Wielkie brawa dla nich i dla pedagogów, którzy przygotowali ich do występu. Niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców miasta sprawiło Centrum Kultury i Wypoczynku, przygotowując drewnianą - żywą szopkę, w której można było obejrzeć m.in. pięknego osiołka! Nie byłoby to możliwe bez pomocy Pani Doroty Młynarczyk z Tartaku Rzyki która udostępniła drzewo do budowy tak pięknej, świątecznej atrakcji! CKiW zorganizowało również warsztaty upiększania pierniczków, oraz zaprezentowało gustowne stoisko regionalnego rękodzieła z Rynku Sztuki. Co roku nieodłącznym elementem wspólnego spotkania są życzenia od władz samorządowych oraz wielka degustacja specjałów kulinarnych przygotowanych przez lokalnych restauratorów oraz Gospodynie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie! Podczas Miejskiej Wigilii Harcerze podzielili się z przybyłymi życzeniami oraz Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Na zakończenie Andrychowianie mogli obejrzeć i wysłuchać jednej z najstarszych formacji muzycznych w mieście - "Kapeli Wujka Jaśka" w wiązance kolęd oraz związanych z naszym miastem autorskich opracowań. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Czytaj więcej... (6569 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.